خرید زندگی

بازیافت كاغذ صنعت دوستدار محیط زیست

بازیافت كاغذ صنعت دوستدار محیط زیست

به گزارش خرید زندگی مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند اظهار داشت: استفاده باردیگر از مقوا و كاغذهای مصرف شده علاوه بر پیشگیری از آلودگی محیط زیست به منظور تولید محصولات از مواد اولیه از قطع ۱۷ اصله درخت به ازای تولید هر تن كاغذ جلوگیری می كند.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، صدرالدین علیپور با اشاره به اهمیت بازیافت پسماندهای روزنامه، مجله، كتاب، دفتر، كارتن، مقوا، دستمال كاغذی و... تصریح كرد: صنعت بازیافت كاغذ یكی از صنایع مفید به لحاظ زیست محیطی است كه در كنار این سود زیست محیطی فواید و مزایای فراوانی دارد.

وی اضافه كرد: تغییرات حاصل شده در سبك زندگی، عادات و الگوهای مصرف، سطح فرهنگ، آداب و رسوم از یك طرف و شرایط اقتصادی و سطح علمی و تجربی جامعه در مناطق مختلف از جانب دیگر در میزان تولید پسماند همچون پسماندهای كاغذی موثر خواهد بود.

علیپوربا تاكید بر عامل انسانی بعنوان موثرترین عامل در حفاظت از محیط زیست و جنگل ها اظهاركرد: این سازمان با فرهنگ سازی و تشریح فواید مدیریت صحیح پسماند در میان اقشار مختلف جامعه سال هاست تلاش در آگاه سازی شهروندان از ابعاد توجه به دستورات دینی و تعالیم آسمانی و هزینه های عمومی ناشی از مدیریت پسماند همینطور سود زیست محیطی در رابطه با آن دارد.

وی اضافه كرد: صرفه جویی در مصرف مواد اولیه همچون آب و حفظ منابع طبیعی برای نسل های آینده، پیشگیری از آلودگی محیط زیست برای ساخت محصولات از مواد اولیه، حفظ سرمایه و منابع از راه پیشگیری از واردات و ایجاد درآمد حاصل از فروش مواد بازیافتی، كاهش احتیاج به مكان های دفن زباله و... بخشی از فواید بازیافت كاغذ است.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به انتشار گاز متان بعنوان یكی از گازهای گلخانه ای از اماكن دفن پسماند اظهار داشت: كاهش پسماند(كاپ)، استفاده مجدد، بازیافت و استحصال انرژی از پسماند از گزینه های ارجح است كه رعایت آن در مورد كاغذ كه یكی از پسماندهای خشك است سبب كاهش احتیاج به دفن زباله و انتشار گازهای گلخانه ای و گرمایش جهانی خواهد شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند، علیپور با اشاره به اینكه اگر شهروندان، اصلاح الگوی مصرف، مرتب سازی و تفكیك پسماندهای مخلوط خانگی به خصوص كاغذ را در اولویت خود قرار بدهند، بسیاری ازمنابع طبیعی حفظ می شود، اظهاركرد: انجام مدیریت صحیح پسماند و عدم بازیافت زباله هر دو توسط انسان انجام می شود و سود زیست محیطی و اقتصادی آن همچون ایجادفرصت های شغلی و همینطور زیان عدم انجام بازیافت همچون انتشار گاز های گلخانه ای و آلودگی هوا هم به خود انسان برمی گردد.
1398/08/06
10:53:05
5.0 / 5
4132
تگهای خبر: تولید , زندگی , ساخت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
خرید زندگی