خرید زندگی
مدیركل هواشناسی خوزستان:

طوفان تندری آبادان و خرمشهر را درنوردید

طوفان تندری آبادان و خرمشهر را درنوردید

به گزارش خرید زندگی مدیركل هواشناسی خوزستان اظهار داشت: قبل از ظهر امروز طوفان تندری شدید در آبادان و خرمشهر رخ داده و سرعت باد به صورت لحظه ای به ۹۰ كیلومتر بر ساعت رسید.محمد سبزه زاری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: در بررسی نقشه های پیش یابی تا اوایل روز سه شنبه با تاثیر خط سامانه ناپایداری بر روی استان پدیده های رگبار، باران، رعدوبرق، تندباد لحظه ای و احتمال ریزش تگرگ بخصوص در مناطق جنوبی و شرقی استان و روز دوشنبه هم در مناطق شمال و شمال شرقی را شاهد می باشیم.
وی با اشاره به اینكه در این مدت خلیج فارس مواج است، اضافه كرد: برای روز سه شنبه تنها در بعضی نقاط بارش های پراكنده انتظار می رود.
مدیركل هواشناسی خوزستان خاطرنشان كرد: از دقایقی قبل طوفان تندری شدید در آبادان و خرمشهر رخ داده و سرعت باد به صورت لحظه ای به ۹۰ كیلومتر بر ساعت رسید.
سبزه زاری افزود: مسیر حركت این طوفان مناطق جنوب تا مركزی و بعد به سمت مناطق شرقی استان است.
وی در مورد بارش ۲۴ ساعت گذشته استان خوزستان بیان كرد: بارندگی در شادگان ۱۷.۶ میلی متر، در آبادان ۱۶.۴، بندر ماهشهر ۱۴.۷، بهبهان ۹.۴، امیدیه - آغاجاری ۸.۵، آغاجاری ۶.۱، ایذه ۵.۲، اهواز ۲.۸، مسجدسلیمان ۲.۶، دهدز ۲.۴، رامهرمز ۱.۶، هندیجان ۱.۴، شوشتر ۱.۲ و بستان ۰.۹ میلی متر بود.
مدیركل هواشناسی خوزستان عنوان كرد: طی شبانه روز گذشته حداكثر دمای استان در امیدیه ۳۶.۳ و حداقل استان هم در دهدز ۱۲.۲ درجه سانتی گراد بود؛ طی همین مدت دمای هوای شهر اهواز بین ۲۰.۸ تا ۳۳.۷ در نوسان بود.
بنا به اعلام سبزه زاری، مجموع بارندگی سه ساعت گذشته در آبادان ۱۴.۶ میلی متر بوده است.

1398/08/05
22:13:19
5.0 / 5
3914
تگهای خبر: مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
خرید زندگی