خرید زندگی

نصب و راه اندازی حسگرهای آگهی سریع سیل تا آخر سال

نصب و راه اندازی حسگرهای آگهی سریع سیل تا آخر سال

به گزارش خرید زندگی رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به مشخص شدن نقاط خطر بروز سیلاب اظهار داشت: امیدواریم تا اختتام امسال بتوانیم ۱۰ حسگر آگهی برای جلوگیری از وقوع سیل نصب و راه اندازی نماییم.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا رضا كرمی با اشاره به بارش باران در تهران و امكان وقوع سیل اظهاركرد: تغییرات اقلیمی از ابتدا روی كره زمین اتفاق افتاده است و ادامه دارد. هم اكنون نیز كارشناسان در دنیا معتقدند كه منطقه ما به سمت تغییر اقلیم می رود.

وی با اشاره به اینكه در سال های گذشته آب ورودی به كانال های شهر تهران متعلق به برف های ذوب شده بود، اظهار داشت: از بهار امسال با افزایش بارندگی، آب حاصل از ذوب برف ها در مدت زمان نیم ساعت وارد كانال ها می شود. در واقع با ذوب شدن برف ها و شدت یافتن بارندگی ها، آب جمع شده از نوك كوه در كمتر از 30 دقیقه بوسیله دره ها به رودها وارد می شود و به تهران می رسد یعنی از زمانی كه رگبار شروع می شود تا رسیدن به وضعیت سیلاب در تهران ۳۰ تا ۴۵ دقیقه بیشتر زمان نداریم.

رییس سازمان مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به نقش مهم آبخیزداری در جلوگیری از بروز سیلاب توضیح داد: آبخیزداری برای این امر برنامه هایی دارد اما بودجه ای برای اجرا ندارد.

كرمی با اشاره به انعقاد قراردادی به منظور نصب حسگرهای آگهی برای جلوگیری از بروز سیل اشاره كرد: بر طبق مدلهای هیدرولیكی كه سازمان و پژوهشگاه هواشناسی برای ما تهیه كرده است مدلهای هیدرولیكی مشخص شده و بر طبق مقدار بارانی كه می بارد می توانیم آگهی دهیم كه مثلا نیم ساعت دیگر در این نقطه سیل می آید تا تلفات كمتر شود.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینكه این برنامه تا آخر سال محقق شود، اظهار داشت: امیدواریم تا آخر سال ۱۰ حسگر آگهی را نصب نماییم اما در مورد مدلهای هیدرولیكی نیاز به زمان داریم البته اقدام خوبی كه در زمستان سال قبل و بهار امسال انجام شد این بود كه لایروبی های خیلی جدی صورت گرفت و باران از سطح كانال های ما بالاتر نیاید.

رییس سازمان مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینكه لایروبی ها باید به صورت مستمر صورت گیرد، اظهاركرد: این كار انجام می شود و عموما این مساله برعهده معاونت های فنی و عمرانی و خدمات شهری است و ما فقط بر عملكرد آنها نظارت می نماییم و از مناطق می خواهیم كه كانال ها را رصد كنند.

به گزارش شهرنوشت، وی با اشاره به اینكه نقاط خطرآفرین كاملاً مشخص شده و نقشه ها موجود است، اظهار داشت: البته در این زمینه مشكلاتی همچون عبور لوله های گاز از میان كانال یا ریزش سنگ های بزرگ از كوه ها به روددره ها وجود دارد. این سنگ ها پشت لوله ها گیر می كند، آب جمع و تبدیل به سیل می شود. در این میان سازمان مدیریت بحران نقش آگهی دهنده دارد و وظیفه اصلی در این زمینه برعهده معاونت های خدمات شهری و فنی و عمرانی است.

منبع:

1398/08/04
14:15:07
5.0 / 5
4193
تگهای خبر: خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
خرید زندگی