خرید زندگی

تولید پسماند در تهران 2 برابر میانگین جهانی است

تولید پسماند در تهران 2 برابر میانگین جهانی است

به گزارش خرید زندگی یك عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر ضرورت كاهش تولید پسماند در شهر تهران اظهار داشت: هم اكنون تهران دو برابر میانگین جهانی تولید زباله دارد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، حجت نظری در همایش رویداد بین المللی كریماتون اظهار داشت: برای این رویداد بین المللی كه یكی از رویدادهای بین المللی زیست محیطی در شهر است مقرر شده درباره كاهش تولید پسماند بررسی ها و گفت وگوهایی صورت بگیرد. مقرر است این رویداد با حضور و ایده پردازی كارشناسان و متخصصان به راهكارهایی برای كاهش تولید پسماند بیانجامد.
وی با اشاره به اینكه روزانه در تهران هشت هزار تن پسماند تولید می شود، اضافه كرد: تولید پسماند در تهران دو برابر نرم جهانی است. به عبارتی هر تهرانی ۹۰۰ گرم در روز زباله تولید می كند در حالیكه میانگین جهانی بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ گرم است. یكی از برنامه های این رویداد بازدید از مركز تفكیك پسماند و بازیافت پسماند آرادكوه است كه در آنجا مشاهده خواهید كرد كه این میزان تولید پسماند چه بر سر شهر می آورد.
نظری افزود: ما به هر علت در حوزه مدیریت پسماند موفقیت چندانی نداشته ایم. در دو سال گذشته ما در ستاد توان افزایی برپایه مطالبه سازمان های مردم نهاد كوشیده ایم بر مساله پسماند متمركز شویم. متأسفانه در شهری زندگی می نماییم كه مصرف گرایی سبب شده تولید پسماند شهر ما را از مطلوب بودن دور كند. امكان دارد در مدیریت شهری هم قصورهایی باشد اما به هر حال همه باید تلاش نماییم كه شرایط را تغییر دهیم.1398/08/01
17:30:31
5.0 / 5
4470
تگهای خبر: تولید , زندگی , سازمان , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خرید زندگی