خرید زندگی

رفع ۱۰ هزار خطر شناسایی شده در بوستان ها در دستوركار شورای شهر

رفع ۱۰ هزار خطر شناسایی شده در بوستان ها در دستوركار شورای شهر

خرید زندگی: رئیس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران از نظارت شورای شهر برای رفع 10هزار خطر شناسایی شده، در بوستان ها آگاهی داد.


الهام فخاری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به گزارش كمیته ایمنی شورای شهر در خصوص وجود ۱۰ هزار خطر در پارك های شهر تهران اظهار داشت: ایمن سازی زمین های بازی و بوستان ها جز فاكتورهای شهر دوست دار كودك است. حدود ۱۰ سال قبل، تهران بعنوان شهر دوستدار كودك ارائه شد و تا كنون باید شاخصه های تحقق این شهر، عملیاتی می شد.
وی با اشاره به اینكه مناسب سازی و ایمن سازی فضاهای عمومی برای كودكان از بوستان های بزرگ فرامنطقه ای آغاز شد، اظهار داشت: در یك دوره اقدامات جدی در امتداد ایمنی سازی زمین های بازی بوستان ها انجام شد؛ بگونه ای كه از فوم فشره برای كف سازی زمین های بازی بهره برده و جنس وسایل بازی نیز تغییر نمود، اما دقت داشته باشید كه موفقیت این مهم در گروی نظارت و پایش مستمر است.
فخاری با اشاره به اینكه واحدهای مختلف شهرداری در امر پایش و نگهداشت فضاهای مناسب سازی شده باید ورود می كردند، اظهار داشت: شهرداری می بایست نقاط خطرساز فضاهای عمومی، نور پردازی، بازنگری تجهیزات برقی، رفع چاله و فرورفتگی زمین و... را به صورت دائم پایش كند.
رئیس كمیته اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به گزارش منتشره در مورد وجود ۱۰ هزار خطر در پارك ها، با اشاره به اینكه گزارش كمیته ایمنی شورا نشان داده است كه هنوز هم كاستی هایی وجود دارد، اظهار داشت: بنظر می رسد با عنایت به گستردگی تهران ایجاب می كند تا شهرداری با اتكا به الگوهای مشاركتی از مردم برای شناسایی نقاط پرخطر و همین طور تلاش شهرداری برای رفع آن، استفاده نماید تا مردم در گزارش دهی كاستی ها كمك نماید.
فخاری با اشاره به اینكه متاسفانه شهرداری حداقل در این دوسال كه شعار مشاركت مدنی بیشتر مورد تاكید است، به سمت الگوهای بهره برداری از مشاركت مردم نرفته است، اظهار داشت: البته برخی مناطق با اتكا به فضاهای عمومی همچون مساجد، پاتوق های محلی را برای ایجاد ارتباط با مردم ایجاد كردند كه رویكرد عمده آنها در مورد پروژه هایی عمرانی است اما می توان ضمن فراگیر كردن اینگونه جلسات محلی، از مردم خواست تا به شهرداری در شناسایی نقط پرخطر و رفع آن كمك كنند.
وی ادامه داد: شورای شهر تهران بعنوان نهاد نظارتی شهرداری، رفع ۱۰ هزار خطر اعلامی در بوستان ها را بر طبق اولویت مورد به مورد پیگیری می كند.
منبع:

1398/07/15
11:25:21
5.0 / 5
4184
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
خرید زندگی