خرید زندگی

دستگیری سارقین سردیس قیصر امین پور

دستگیری سارقین سردیس قیصر امین پور

خرید زندگی: فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران از دستگیری سارقین سردیس قیصر امین پور و كشف این سردیس آگاهی داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، سردار بیات امروز یكشنبه در یك نشست خبری درباب سرقت تابلوهای تبلیغاتی شهری مجسمه ها و سردیس های سطح شهر اظهار داشت: 44 مورد سرقت پایه های بنرهای تبلیغاتی سطح شهر وجود داشت كه همگی كشف و ضبط شدند و سارقین آنها نیز دستگیر شدند. همین طور سردیس قیصر امین پور در منطقه 2 برای بازسازی میدان این سردیس از وسط میدان جابجا و در مكانی نصب شده بود كه از دید دوربین ها خارج بود و نظارت دوربینی وجود نداشت.
وی ادامه داد: مكان جدید این سردیس خارج از دید دوربین بود و نمی توان برای یك سردیس نگهبان فیزیكی گذاشت. پس سارقین از این فرصت بهره برده بودند و نسبت به سرقت این سردیس اقدام نموده بودند كه خوشبختانه سارق و همدست او و حتی همدست دوم وی در بومهن دستگیر شدند.
وی افزود: خود سردیس هم كشف شده و در مورد تابلوهای تبلیغاتی كه به سرقت رفته بود افرادی كه با كارفرمای خود اختلافی داشتند از این موقعیت بهره برده بودند كه همگی دستگیر شدند.
وی در پاسخ به سوالی درباب سرنوشت مجسمه هایی كه در سال های گذشته در تهران به سرقت رفته بود اظهار داشت: مجسمه های قبلی در سال های قبل به سرقت رفته بودند. در چند سال اخیر چنین مواردی نداشتیم و من در جریان پیگیری های گذشته برای مجسمه های قبلی نیستم.
بگفته بیات، گزارشی در مورد سرقت سردیس قیصر امین پور و با هدف پیش گیری از بروز چنین حوادثی به شهردار تهران ارائه شده تا تمهیدات لازم لحاظ شود. البته به گشت های انضباط شهری و یگان حفاظت هوشیاری دادیم كه اگر كسی نسبت به جابجایی این مجسمه ها اقدام نمود حتما از افراد مجوز ستاندن شود.
فرمانده یگان حفاظت شهرداری تهران درباب سرقت دیوارهای حائل صوتی حاشیه اتوبان ها نیز اظهار داشت: همه افرادی كه در این سرقت ها دخیل بودند دستگیر و به جرم خود اعتراف كردن. البته در این مورد تحقیقات ادامه دارد.
وی اشاره كرد: اینكه حفاظت از مجسمه ها و سردیس های سطح شهر وظیفه كدام ارگان است اساسا وظیفه پلیس در حوزه كشف و دستگیری و همین طور اقدامات پیشگیرانه بر عهده شهرداری است. هم اكنون مسئولین همه تمهیدات لازم را باید مد نظر قرار دهند كه دیگر این اقدامات تكرار نشود.
منبع:

1398/07/14
23:01:04
5.0 / 5
4596
تگهای خبر: پلیس , سرقت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
خرید زندگی