خرید زندگی

معاون شهردار تهران: به نهضت پیاده روسازی نیاز داریم

معاون شهردار تهران: به نهضت پیاده روسازی نیاز داریم

به گزارش خرید زندگی معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران با اشاره به اینكه باید شهر تهران انسان محور شود، اظهار داشت: راه كاهش خودرو در گرو اقدامات شهرداران نواحی است.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محسن پورسید آقایی در دومین نشست اجلاس شهرداران نواحی ۱۲۲ گانه با اشاره به اینكه رویكرد اصلی شهرداری تهران پروژه های عمرانی نیست، اظهار داشت: شهر محل زندگی انسان ها است. اصولی ترین كاری كه باید صورت بگیرد انسان محور بودن شهر است. باید به پروژه های عمرانی كه سبب دردسر مردم شده، رسیدگی شود. اما در این دوره قصد نداریم مثل دوره قبل پل، تونل و... بسازیم.
وی اضافه كرد: انسان محور شدن یعنی افراد پیاده راحت تر در این شهر زندگی كنند. باید میل استفاده از خودرو را كاهش دهیم. در سطح كلان اقداماتی مثل لغو طرح زوج و فرد، تكمیل رینگ معاینه فنی، ضابطه مند كردن تاكسی های اینترنتی و... انجام شده است. ولی برای كاهش خودرو باید حركت انسان را در شهر آسان نماییم.
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران اضافه كرد: باید امكان تردد انسان ها را آسان كرده و پیاده روی را افزایش دهیم. امروز در هیچ یك از خیابان های تهران خانمی با كالسكه نمی تواند به راحتی تردد كند. نظارت بر این بخش ها با شهرداران نواحی است. ما به یك نهضت پیاده رو سازی نیاز داریم.
پورسید آقایی با اشاره به اینكه بخش زیادی از پیاده روها به كارگاه های ساختمانی اختصاص یافته است، خاطرنشان كرد: شهردار تهران در دو ماه گذشته بارها تاكید كرده اند، كارگاه های عمرانی از سطح پیاده روها جمع شود و در این خصوص شهرداران نواحی می توانند بهترین عملكرد را داشته باشند.
براساس گزارش شهرنوشت، وی در مورد افزایش ظرفیت مسافربری مترو اظهار داشت: ظرفیت مسافربری مترو تهران از زمان تاسیس تا سال قبل روزانه هزار و ۳۵۰ قطار بوده است، اما از سال قبل تا امسال به ۲۱۰۰ قطار در روز رسیده است و در این یك سال ۵۴ درصد افزایش داشته است. در واقع مترو به اندازه ۱۰ سال پیشرفته داشته است. اما مسافران مترو به علت مشكلات پیاده روها افزایش چندانی نداشته است.
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران تصریح كرد: شهر تهران باید انسان محور باشد. برای انسان محور شدن باید نهضت پیاده روی و دوچرخه سواری را راه اندازی نماییم و راه كاهش خودرو در گرو اقدامات شهرداران نواحی است.1398/07/10
16:02:18
5.0 / 5
4252
تگهای خبر: زندگی , ساخت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
خرید زندگی