خرید زندگی

ارجاع اصلاح ماده ۷ مدیریت تعارض منافع در شهرداری به كمیسیون تخصصی شورا

ارجاع اصلاح ماده ۷ مدیریت تعارض منافع در شهرداری به كمیسیون تخصصی شورا

خرید زندگی: اعضای شورای اسلامی شهر تهران با تصویب یك فوریت اصلاح ماده 7 مصوبه مدیریت تعارض منافع در شهرداری تهران این اصلاحیه را جهت بررسی های بیشتر به كمیسیون تخصصی ارجاع دادند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در یكصد و شصت و هشتمین جلسه این شورا طرح دو فوریتی ناظر بر اصلاح ماده ۷ مصوبه مدیریت تعارض منافع در شهرداری تهران را در دستور كار خود قرار دادند كه در همین راستا بهاره آرمین یكی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: اصل این طرح در مهر ماه سال قبل به تصویب رسید تا مهندسین شاغل در شهرداری تهران حق بهره مندی از پروانه نظام مهندسی خود بعنوان ناظر در پروژه های ساختمانی را نداشته باشد. بدین سان مهندسین مشمول نسبت به این مصوبه اعتراض كردند و به دیوان عدالت اداری شكایت كردند. در دیوان دو رای متفاوت درباب استمرار این مصوبه و همین طور توقف موقت آن صادر شد.
وی ادامه داد: در جلسه تخصصی دیوان عدالت اداری بنده حضور پیدا كردم و استدلال های تصویب این مساله در شورا را مطرح كردم كه از طرف قاضی جلسه تخصصی پذیرفته شد. منتها با قید این شرط كه یك عبارت در این مصوبه تغییر پیدا كند كه این اصلاح نیز برمبنای اسناد بالا دستی موجود انجام شده است.
به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، در ادامه این جلسه افشین حبیب زاده بعنوان مخالف اصلاح ماده ۷ اظهار داشت: از زمانی كه این مساله تصویب گردید مخالفت های زیادی میان پرسنل داشت كه این مخالفت ها نیز به حق بود. در حقیقت ارتباطی وجود ندارد كه اگر مهندسی در یكی از شركت های تابعه شهرداری تهران مشغول كار است نتواند كار نظارت در گروه های ساختمانی در تهران را انجام دهد.
حسن رسولی دیگر عضو شورای شهر تهران بعنوان موافق اصلاح این ماده اظهار داشت: مدت هاست شهرداری و آن دسته از همكارانی كه مشمولان مصوبه می شوند در وضعیت بلا تكلیفی قرار گرفتند. دیوان عدالت اداری نیز در تعامل با شورا قبول كرده در صورت اصلاح عبارتی مشكل حل و فصل خواهد شد.
محمد سالاری رئیس كمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر تهران نیز بعنوان مخالف این اصلاحیه اظهار داشت: اساسا اصل سوژه مدیریت تعارض منافع در شهرداری تهران رای آورده اما درباب این اصلاحیه چندین جلسه با دیوان عدالت اداری جلسه گذاشته شده و با مهندسینی كه اعتراض داشتند نیز نشست هایی برگزار شده. به نظر من لزوم ندارد این مساله با قید فوریت بررسی شود. لازم است كه یك دفعه این مساله به صورت كارشناسی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران نهایتا بعد از بحث و بررسی با ۷ رای مخالف و ۹ رای موافق به دو فوریت این اصلاحیه رای ندادند. اما پیشنهاد یك فوریتی این اصلاحیه با ۱۳ رای موافق و ۳ رای مخالف مورد موافقت اعضای شورای قرار گرفت تا بدین سان این مساله به كمیسیون تخصصی جهت بررسی بیشتر ارجاع داده شود.
منبع:

1398/07/09
14:23:08
5.0 / 5
4116
تگهای خبر: ساخت , شهرداری , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
خرید زندگی