خرید زندگی

توضیحات محسن هاشمی درباره مشكل منابع آبی پارك چیتگر

توضیحات محسن هاشمی درباره مشكل منابع آبی پارك چیتگر

به گزارش خرید زندگی رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره مشكل تامین منابع آبی پارك چیتگر توضیحاتی ارائه نمود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محسن هاشمی رفسنجانی در انتها یكصد و شصت و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران و در تشریح مصوبات جلسه امروز شورا، اظهار داشت: در جلسه امروز موارد مهمی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تذكراتی هم توسط اعضای شورا در حوزه های مختلف عنوان شد. از مهمترین مباحث امروز می توان به روز آتش نشان اشاره نمود كه تقدیر ویژه ای هم از آتش نشانان انجام شد.
وی ادامه داد: امروز بحث صحبت های مقام معظم رهبری در مورد نامگذاری شهیدان در كوی و برزن عنوان شد كه اقدامات ویژه ای هم برای این مسیر صورت خواهد گرفت. همینطور گزارشی هم در مورد مبحث شهید زدایی از نام معابر شهر تهران هم توسط كمیته ویژه بزودی به شورا عرضه خواهد شد.
وی افزود: در جلسه امروز تشكری هم از آقای روحانی رئیس جمهوری و تیم ویژه ایشان انجام شد كه توانستند منویات مقام معظم رهبری را به خوبی پیگیری كنند و سبب خیر برای كشور شوند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه صحبت های خود به اولین دستور جلسه امروز در خصوص بررسی بودجه برگزاری راهپیمایی اربعین اشاره نمود و اضافه كرد: در مورد این مراسم لایحه ای عرضه شده بود كه با تصویب این لایحه مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای هزینه های برگزاری این مراسم به شهرداری تهران اختصاص پیدا كرد و مقرر شد گزارش هزینه ها هم بعد از برگزاری مراسم به شورا عرضه شود.
وی افزود: در جلسه امروز ۲۳ نامگذاری هم در دستور كار بود كه مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت.
هاشمی در پاسخ به سوالی در مورد تذكر حجت نظری درباره تاثیرات طرح محدوده كاهش آلودگی هوا كه جایگزین طرح زوج و فرد شده است اظهار داشت: ایشان در جلسه تذكری دادند اما نباید پیش داوری نماییم. این تذكر باید به شهرداری تهران ابلاغ و پاسخ آن داده شود.
وی در مورد مشكل تامین منابع آبی برای پارك چیتگر هم اظهار نمود: بر مبنای بررسی انجام شده سالیانه هفت تا ۱۰ میلیارد تومان هزینه نگهداری چیتگر است و ۳۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان برای آبرسانی این پارك نیاز است اما با عنایت به اختلاف آبفا با شهرداری منطقه، آب این پارك قطع شده كه ما اعلام كردیم با عنایت به هزینه هفت میلیاردی سالانه برای این پارك باید ابتدا پول آب داده می شد.
وی افزود: البته آبفا به دنبال دریافت حق انشعاب این محدوده بوده كه باعث اختلاف با شهرداری منطقه شده، البته آب تصفیه شده از محل پساب ها به درستی استفاده نمی گردد كه تاكید شده این منابع آبی در این محدوده به درستی استفاده گردد. در حقیقت اولویت تامین منابع آبی و استفاده بهینه از محل منابع آبی پساب ها سبب خواهد شد كه مشكلی برای آب چیتگر نداشته باشیم. بدون شك اختلافات با آبفا هم باید با گفتگو حل و فصل شود.
وی در مورد آفت درختان این پارك بیان كرد: طبیعی است كه درختان گاها آفت می گیرند و باید این مورد پیگیری شود. دو نوع آفت وجود دارد. بعضی از آنها قابل حل نیستند و درخت باید از ریشه در بیاید اما در مورد درختان چیتگر از نوع آفت آنها خبر نداریم.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در مورد حقوق ناظرینی كه از سوی شورای شهر تهران برای انتخابات شورایاری ها منصوب شده بودند اظهار داشت: پیگیری كردیم كه هر چه زودتر حقوق این افراد پرداخت گردد. مشكل اینجا بود كه باید این افراد حسابی در بانك شهر افتتاح می كردند كه بعضی از آنها همانطور كه افتتاح حساب نداشتند، می خواستند حقوق خویش را دریافت نمایند كه این مورد سبب تاخیر در پرداخت حقوق آنها شده بود.1398/07/07
19:05:42
5.0 / 5
4325
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
خرید زندگی