خرید زندگی
در جلسه ستاد استقبال از مهر تاكید شد

توسعه حمل و نقل عمومی، كاهش سرفاصله مترو و اتوبوس برای استقبال از مهر

توسعه حمل و نقل عمومی، كاهش سرفاصله مترو و اتوبوس برای استقبال از مهر

به گزارش خرید زندگی توسعه حمل و نقل عمومی ازجمله مترو، اتوبوس و تاكسی، ساماندهی سرویس مدارس، آماده باش نیروهای پلیس راهور همچون تمهیدات مجموعه مدیریت شهری و پلیس راهور تهران برای استقبال از مهر و بازگشایی مدارس و مراكز آموزشی است.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محسن پورسیدآقایی در جلسه هماهنگی استقبال از مهر ۹۸ كه با حضور پلیس راهور تهران بزرگ و مدیران ارشد معاونت حمل و نقل و ترافیك انجام شد با اشاره به محورهای ۷ گانه طرح استقبال از مهر، اظهار داشت: اقدامات اجرایی این طرح در زمینه مدیریت و كنترل ترافیك، روان سازی و تسهیل عبورومرور در شبكه معابر، اجرای طرح های ایمنی سازی در حاشیه مدارس و معابر مجاور آن شامل انجام عملیات خط كشی و نصب علایم و تابلوهای موردنیاز، نظارت، كنترل و مدیریت ترافیك خصوصا نقاط گلوگاهی با هماهنگی مركز كنترل ترافیك، توزیع مناسب نیروهای پلیس جهت استقرار در محل های گره ترافیكی و ارائه تسهیلات حمل و نقل عمومی با افزایش عرضه و كاهش سرفاصله قطارهای مترو و اتوبوس رانی و اجرای طرح اتوبوس مدرسه توسط شركت واحد اتوبوس رانی و نظارت بر عملكرد تاكسی ها جهت ارائه خدمات مناسب صورت می گیرد.
وی با اشاره به اینكه افزایش حجم ترافیكی، مساله اصلی شهر تهران در مهرماه است، بر آمادگی دستگاه های امدادی جهت مدیریت بهتر حوادث و سوانح ترافیكی و جلب مشاركت مردمی در مدیریت ترافیك و اعمال مقررات به منظور جلوگیری از تراكم ترافیك و عدم توقف های دوبله در حاشیه مدارس اصرار كرد.
معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران اشاره كرد: برنامه ریزی برای آغاز سفرهای شهری دانش آموزان و دانشجویان مهم ترین سوژه در شروع فصل پاییز است، از این جهت مدیریت عملكرد سرویس های مدرسه و برقراری سرویس مدارس در روز اول مهر و هماهنگی با آموزش وپرورش جهت استقرار سرویس ها در حیاط مدارس كه امكان توقف سرویس داخل حیاط مدارس فراهم باشد از دیگر اقدامات در دست اجراست.

ساعت كار كارمندان در ۲ هفته اول مهر شناور شود

معاون شهردار تهران اشاره كرد: مساله سلامت شهروندان و كاهش آلودگی هوا و ترافیك، دغدغه های جدی شهرداری تهران است و در این راستا در جلسه مشترك با پلیس، سوژه شناور شدن ۲ هفته ای ساعت كار كارمندان در مهر مطرح و مورد توافق طرفین قرار گرفت. این مساله از طرف شهرداری به هیات دولت پیشنهاد شده كه در صورت تایید و ابلاغ دولت اجرایی می شود.
بنا بر اعلام روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران؛ پورسیدآقایی در ادامه بر افزایش عرضه و كاهش سرفاصله حداكثر ۵ دقیقه ای اتوبوس در نقاط پرتجمع مسافر خصوصاً بعدازظهرها و حركت اتوبوس از مبدا در نقاط پرتراكم با نصف ظرفیت و كاهش سرفاصله حداقل ۴ دقیقه برای خطوط قدیمی و ۱۰ دقیقه برای خطوط جدید اصرار كرد و گفت: برنامه های طرح استقبال از مهر از ۱۰ شهریور آغازشده و تا ۲۰ مهرماه ادامه می یابد.1398/06/13
14:58:27
5.0 / 5
4042
تگهای خبر: آموزش , پلیس , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
خرید زندگی