خرید زندگی
معاون خدمات شهری شهرداری تهران تشریح كرد

اقدامات شهرداری تهران برای بهسازی بوستان پردیسان

اقدامات شهرداری تهران برای بهسازی بوستان پردیسان

به گزارش خرید زندگی معاون خدمات شهری شهرداری تهران اقدامات صورت گرفته در جهت بهسازی بوستان پردیسان را شرح داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، مهندس مجتبی یزدانی با بیان این مطلب اظهار داشت: بوستان پردیسان كه در اختیار سازمان حفاظت محیط زیست كشور قرار دارد، منطقه ای طبیعی است كه با مساحت حدود ۲۰۰ هكتار در شمال غرب تهران و در محدوده منطقه دو شهرداری تهران واقع شده است.
یزدانی در ادامه اضافه كرد: با عنایت به رویكرد مدیریت شهری در سال ۱۳۹۶ و پیگیری های سازمان بوستان ها و فضای سبز در شانزدهم مهرماه سال ۹۶تفاهم نامه ای درخلال شهرداری تهران با سازمان حفاظت محیط زیست منعقد و مقرر شد بهسازی بوستان مذكور برپایه مفاد تفاهم نامه به شهرداری تهران واگذار شود و بعد از آن اقدامات اجرایی و لازم در این راستا شروع شد.
وی افزود: جلسات مستمری با حضور مشاوران و مسئولین سازمان محیط زیست به منظور انجام هماهنگی لازم و پیشبرد روند نگهداری از بوستان برگزار گردید.
بنابر اعلام روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، یزدانی به اقدامات صورت گرفته در زمینه فضای سبز این بوستان اشاره نمود و اظهار داشت: انجام عملیات به زراعی در سطح پارك، آبیاری مستمر درختان موجود با عنایت به گونه های گیاهی، حذف سرشاخه های خشك، جمع آوری ضایعات فضای سبز باقی مانده از سنوات گذشته و حمل و انتقال آن به خارج از مجموعه، ترمیم شبكه آبرسانی و... همچون اقدامات صورت گرفته در این بخش بوده است. همینطور در جهت حفظ و نگهداشت فضای این بوستان هم مخازن زباله در سطح بوستان جانمایی شد.
وی به دیگر اقدامات انجام شده در بوستان پردیسان در سال ۹۸ اشاره نمود و اظهار داشت: نصب ست های ورزشی برای استفاده شهروندان، نصب المان های پاركی مانند نیمكت، سطل زباله و...، انجام عملیات آسفالت ریزی رینگ پیرامونی بوستان، استقرار نیروهای آتش نشان جهت پیشگیری از بروز هر گونه آتش سوزی در بوستان، ترمیم و بازسازی خطوط انتقال برق، پایه چراغ ها و روشنایی آنها، اجرای طرح شناسایی فلور گیاهی بوستان پردیسان با همكاری دانشگاه تهران و... همچون این اقدامات است.1398/06/12
19:08:53
5.0 / 5
4477
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
خرید زندگی