خرید زندگی
حاجی میرزایی در جمع خبرنگاران:

عضو هیچ حزب سیاسی نیستم، باید كسری بودجه آموزش و پرورش جبران شود

عضو هیچ حزب سیاسی نیستم، باید كسری بودجه آموزش و پرورش جبران شود

به گزارش خرید زندگی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اظهار داشت: این وزارت خانه  حدود 16 هزار میلیارد تومان كسری بودجه دارد كه باید تلاش شود این كسری بودجه جبران شود.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، محسن حاجی میرزایی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش در حاشیه جلسه نوبت عصر روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره برگزاری جلسه رأی اعتماد و جلساتی كه در این مدت با نمایندگان برگزار كرده است، اظهار داشت: وزارت آموزش و پروش یكی از مهم ترین وزارت خانه ها است كه دایره عمل آن در كل كشور گسترده است. حدود یك میلیون نفر معلم و كارمند و ۱۴ میلیون دانش آموز در ارتباط با این وزارت خانه هستند.
وی با اشاره به اینكه دغدغه هایی درباره این وزارت خانه وجود دارد، اضافه كرد: نخستین اقدام بنده حل مشكلات ضروری و فوری وزارت آموزش و پروش است كه قسمتی از فرهنگیان مطالباتی دارند، بنده در شرایطی مقرر است سكان دار وزارت آموزش و پروش شوم كه این وزارت خانه حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان كسری بودجه دارد كه باید تلاش شود این كسری بودجه جبران شود.
وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اشاره كرد: خوشبختانه قسمتی از پاداش بازنشستگان كه از شروع شهریور ماه در حال پرداخت است كه همچنان ادامه خواهد داشت و برخی دیگر از مطالبات در ارتباط با حق التدریسی ها و كارمندان آموزش و پروش است پرداخت آن در دستور كارمان قرار دارد.
حاجی میرزایی افزود: حدود ۲ هفته دیگر ماه مهر آغاز خواهد شد، گزارشی كه به بنده داده شده است حدود ۱۰۰ هزار نفر نیروی معلم، كمبود وجود دارد و خوشبختانه در تماسی كه با مسئولان آموزش و پروش تمام استان ها گرفته شده تمهیدات لازم به عمل آمده و نیروی مورد نیاز همه استان ها پیش بینی شده است.
وی اشاره كرد: مسئله نیرو و بودجه آموزش و پروش یكی از مسائل مزمن و پیچیده این وزارت خانه است كه مستمراً ادامه پیدا كرده است كه انشاالله در بودجه سال ۹۹ تلاش نماییم تا بودجه آموزش و پروش با كاستی های كمتری مواجه شود بااینكه بودجه سنواتی این وزارت خانه هر ساله صد در صد اختصاص داده می شود اما همچنان با كسری بودجه مواجه می باشد.
وزیر پیشنهادی آموزش و پروش درباره ناشناخته بودن سوابقش در این وزارت خانه، بیان كرد: بنده ۲۰ سال در وزارت آموزش و پروش فعالیت نموده ام و با همه فرآیندهای آموزشی این وزارت خانه آشنا هستم و باید بگویم سوابق بعدی من مكمل سوابق پیشین من است كه در جهت هرچه بهتر شدن این وزارت خانه كمك می نماید.
حاجی میرزایی با اشاره به اینكه یكی از مهم ترین اهدافی كه افرادی كه می خواهند سكان دار وزارت آموزش و پروش شوند اجرای سند تحول بنیادین است، اظهار داشت: این سند با همه خاصیت هایی كه دارد برای آن كه به مرحله اجرا برسد باید تمهیدات و برنامه داشته باشیم كه در همین راستا باید همه بخش ها كمك كنند.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این كه یكی از ایرداتی كه نمایندگان به شما وارد می كنند سبقه سیاسی تان است كه اعلام شده شما عضو حزب كارگزاران هستید، اظهار داشت: بنده عضو هیچ حزب و گروه سیاسی نیستم و رفتار بنده در طول سال های گذشته نشان گر خط فكری بنده بوده است كه می توان آنرا دریافت. من از شروع پیروزی انقلاب اسلامی در همه دولت ها حضور داشتم.


منبع:

1398/06/11
19:00:13
5.0 / 5
4688
تگهای خبر: آموزش , دولت , كمك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
خرید زندگی