خرید زندگی
در جلسه هیأت دولت به ریاست رئیس جمهور؛

بخشنامه اجرایی طرح های بازآفرینی شهری و احیای بافت های فرسوده تصویب گردید

بخشنامه اجرایی طرح های بازآفرینی شهری و احیای بافت های فرسوده تصویب گردید

خرید زندگی: هیات وزیران در جلسه عصر یكشنبه(10 شهریور) بخشنامه اجرایی عملیات آماده سازی، محوطه سازی، تأمین خدمات روبنایی و زیربنایی و تكمیل واحدهای مسكن مهر، طرح های بازآفرینی شهری و احیای بافت های فرسوده و همین طور راه اندازی واحدهای مسكن اجتماعی و حمایتی را تصویب كرد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، در این نشست كه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد، به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داده شد تا سقف مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال، حداكثر ظرف سه ماه از زمان ابلاغ این بخشنامه، نسبت به افزایش سرمایه دولت در بانك مسكن اقدام نماید.
دولت همین طور بانك مسكن را مكلف كرد نسبت به اعطای وام به متقاضیان ساخت مسكن در محلات هدف بازآفرینی شهری، مسكن مهر و واحدهای مسكونی در بافت های فرسوده با معرفی وزارت راه و شهرسازی به میزان ۴۰ هزار میلیارد ریال اقدام نماید.
همین طور به سبب بخشنامه فوق، شركت و سازمان ملی زمین و مسكن مكلف شدند در صورت درخواست مالكان اعیانی واحدهای مسكونی مهر در هر مجتمع و یا بلوك مسكونی به صورت جمعی یا انفرادی، نسبت به واگذاری قطعی عرصه زمین های اجاره ای ۹۹ ساله متعلق به خود به قیمت كارشناسی روز، به صورت نقد و یا نقد و اقساط اقدام نمایند.
در ادامه جلسه، برخی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی بعد از بحث و بررسی، به تصویب هیات وزیران رسید.
منبع:

1398/06/11
14:36:26
5.0 / 5
4048
تگهای خبر: اجتماعی , خدمات , دولت , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
خرید زندگی