خرید زندگی
مدیركل عتبات سازمان حج و زیارت خبر داد

ثبت نام بیشتر از ۴۵ هزار متقاضی سفر اربعین در سامانه سماح

ثبت نام بیشتر از ۴۵ هزار متقاضی سفر اربعین در سامانه سماح

به گزارش خرید زندگی مدیركل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به اینكه بیشتر از 45 هزار متقاضی سفر در سامانه سماح ثبت نام كرده اند، اظهار داشت: كسانی كه می خواهند در روزهای اربعین به عراق سفر كنند، باید در این سامانه ثبت نام كنند


به گزارش خرید زندگی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت، حجت الاسلام صحبت الله رحمانی اظهار داشت: طی روزهای گذشته استقبال از طرف متقاضیان این سفر خوب بوده و این روند اساسا در ایام آتی با نزدیك شدن به ایام ماه محرم نزدیك افزایش می یابد. وی با اشاره به اینكه ثبت نام اربعین حسینی فقط در سامانه سماح انجام می گیرد، اظهار داشت: سازمان حج و زیارت بعنوان یكی از كمیته های ستاد مركزی اربعین حسینی وظیفه ثبت نام متقاضیان این سفر معنوی را عهده دار است كه این نام نویسی باید از طرف همه افراد مورد اهتمام قرار گیرد. رحمانی با اشاره به اینكه درگاه اینترنتی سامانه سماح به آدرس https: //samah.haj.ir از روز جمعه به روی متقاضیان باز شده است، اظهار داشت: متقاضیان می توانند بوسیله دفاتر خدمات زیارتی سازمان حج و زیارت در سراسر كشور یا حتی اینترنت خانگی به این سامانه وصل شوند وعملیات نام نویسی را به سهولت انجام دهند. مدیركل عتبات همین طور به زائران سفارش كرد كه نام نویسی را به روزهای آخر و پیك افزایش تعداد ثبت نام كننده، موكول نكنند و هرچه سریعتر نسبت به نام نویسی مبادرت ورزند. رحمانی با اشاره به اینكه ثبت نام زائران اربعین به صورت روان در حال انجام می باشد، اظهار داشت: متقاضیان باید پس از نام نویسی در سامانه سماح رسید اینترنتی و كارت زائری را دریافت كرده و آنرا در طول سفر همراه داشته باشند در غیر اینصورت از خروج متقاضیان جلوگیری خواهد شد. وی اشاره كرد: اعزام زائران اربعین بدون روادید است اما باید گذرنامه هایشان را همراه داشته باشند و مهر ورود و خروج در گذرنامه ثبت می شود.

هزینه نام نویسی در سامانه سماح بلاعوض است و فقط متقاضیان باید در زمان ثبت نام، هزینه های بیمه و خدمات درمانی(هلال احمر) را پرداخت كنند. این هزینه ها به همراه حق الزحمه دفتر خدمات زیارتی حدود ۲۵ هزار تومان خواهد بود كه البته در صورت عدم مراجعه به دفاتر خدمات زیارتی این هزینه سه هزار تومان تقلیل می یابد و متقاضیان باید ۲۲ هزار تومان پرداخت كنند. زائران اربعین می توانند از ۱۹ شهریور ماه (دهم محرم الحرام) تا هفتم آبان ( ۳۰ صفر ۱۴۴۱) بدون نیاز به ستاندن روادید به شرط ثبت نام در سامانه سماح همراه با گذرنامه معتبر جهت زیارت اربعین حسینی وارد عراق شوند.


منبع:

1398/06/08
11:01:28
5.0 / 5
4616
تگهای خبر: خدمات , سازمان , سفر , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
خرید زندگی