خرید زندگی
عضو شورای شهر پیشنهاد كرد

تشكیل كمیته ای برای رسیدگی به وضعیت ده ونك

تشكیل كمیته ای برای رسیدگی به وضعیت ده ونك

به گزارش خرید زندگی رئیس كمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران پیسشنهاد كرد كه كمیته ای متشكل از نمایندگان محله ده ونك، شورای شهر، شهرداری و مجلس شورای اسلامی برای رسیدگی به وضعیت طرح ده ونك تشكیل گردد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، افشین حبیب زاده در یكصد و شصت و یكمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذكری اظهار داشت: ده ونك یكی از محله های قدیمی و جزء میراث فرهنگی شهر تهران قلمداد می شود كه در دوره های مختلف مدیریت شهری توجه ویژه ای به این محله نشده و هر روز در ابعاد مختلف چالش ها و معضلات آن اضافه می شود.
وی با اشاره به توقف عملیات نوسازی و عدم صدور مجوز برای بازسازی بافت فرسوده این محله كه بر عهده مدیریت شهری است اظهار داشت: مشكلات عدیده و خطر آفرینی در همه بافت های فرسوده سطح شهر تهران و بخصوص برای محله ده ونك وجود دارد كه باید در این خصوص تصمیمات مدیریتی خاص و جدی اتخاذ شود.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تبصره یك قانون تعیین وضعیت املاك واقع در طرح های دولتی و شهرداری ها مصوب سال ۱۳۶۷ اظهار داشت: طبق این مصوبه در صورتیكه اجرای طرح در تملك املاك واقع در آن به باعث برنامه زمان بندی مصوب كه به حداقل ۵ سال بعد موكول شده باشد، مالكین املاك واقع در طرح از كلیه حقوق مالكانه مانند راه اندازی یا تجدید بنا یا افزایش بنا، تعمیر، فروش، اجاره و رهن آن برخوردار می باشند.
با عنایت به این كه از زمان اجرای این طرح در ده ونك بیشتر از ۵ سال می گذرد و شهرداری تهران در این خصوص اقدامی انجام نداده است، شهرداری تهران باید ضمن اتخاذ تدابیر ویژه جهت رفع خطر از بافت مسكونی و تجاری این محله، شرایط و مجوزهای انجام تعمیرات ضروری را به ساكنین آن اعطا كند.
رئیس كمیسیون نظارت شورای اسلامی شهر تهران با تاكید بر این كه همه این موارد باید با عنایت به حفظ بناهای حائز اهمیت و تاریخی این محله در بافت های بازیابی اصالت فرهنگی شهر تهران صورت گیرد اظهار داشت: كمیته ای متشكل از نماینده محله، شورای شهر، شهرداری و مجلس برای رسیدگی سریع و جدی این مورد تشكیل گردد.1398/06/05
13:18:43
5.0 / 5
4664
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
خرید زندگی