خرید زندگی

افزایش تعداد ایستگاه های خط ۷ متروی تهران به ۱۶ ایستگاه

افزایش تعداد ایستگاه های خط ۷ متروی تهران به ۱۶ ایستگاه

به گزارش خرید زندگی مدیرعامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به اینكه بزودی هشت و نیم كیلومتر از بخش شرقی خط ۷ متروی تهران به صورت رسمی افتتاح می شود، اظهار داشت: تعداد ایستگاه های این خط با احتساب دو ایستگاه بسیج و میدان محمدیه كه همزمان با شب عید غدیر خم بهره برداری غیررسمی شد همینطور مجموعه ۶ ایستگاهی كه طی شش ماه دوم سال در خدمت شهروندان قرار می گیرد به ۱۶ ایستگاه خواهد رسید.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، علی امام با اشاره به افتتاح دو ایستگاه میدان محمدیه و بسیج (حدفاصل ایستگاه های مهدیه تا بسیج)، اظهار داشت: این آمادگی را داریم كه از مهر ماه تا آخر امسال هر ماه، یك ایستگاه را در خط ۷ مترو وارد مدار بهره برداری نماییم.

وی با تاكید بر اینكه اولویت ما تكمیل خطوط ۶ و ۷ متروی تهران است، اظهاركرد: بخش میانی و شمالی خط ۷ را در دو مرحله زمانی تیر و اسفند ماه سال قبل با ۸ ایستگاه افتتاح كردیم كه تعداد این ایستگاه ها با احتساب مجموعه ایستگاه های بهره برداری شده طی ماه های آینده در سال ۹۸ به ۱۶ ایستگاه خواهد رسید همینطور ۶ ایستگاه باقیمانده در برنامه سال ۹۹ است كه در مجموعه با تامین منابع مالی و تكمیل خط ۷ شاهد ۲۲ ایستگاه با ۲۷ كیلومتر تونل در این خط خواهیم بود.

مدیرعامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) در مورد خط ۶ متروی تهران با تاكید بر اینكه نخستین افتتاح ما در خط ۶ مربوط به ایستگاه میدان امام حسین (ع) است، اظهاركرد: این ایستگاه با خط ۲ تقاطع دارد و نقطه پر ترددی در تهران به حساب می آید.

امام با اشاره به اینكه ۹ كیلومتر جنوبی خط ۶ (حد فاصل دولت آباد تا میدان شهدا) در ۱۸ فروردین ماه سال جاری با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید، اظهار داشت: مرحله بعدی افتتاح حد فاصل ایستگاه تربیت مدرس در منطقه ۲ تا ایستگاه ستاری در منطقه ۵ است.

وی در مورد بودجه مورد نیاز برای تكمیل خطوط ۶ و ۷ اظهاركرد: در شرایط فعلی بودجه مورد نیاز ۷ هزار میلیارد تومان است كه البته این رقم تا انتهای پروژه ثابت نیست چون كه قیمت ها و هزینه در حال تغییر است.

مدیرعامل شركت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) افزود: در سال ۹۶ هزینه راه اندازی یك كیلومتر خط مترو با همه وسایل، تجهیزات و ناوگان آن حدود ۲۵۰ میلیارد تومان بود كه هم اكنون این رقم از ۵۵۰ میلیارد تومان فراتر رفته است و رقم آن برای سال آینده قابل پیشبینی نیست.

بنا براعلام روابط عمومی و بین الملل شركت مترو، وی خاطرنشان كرد: امكان دارد این گونه گفته شود كه با عنایت به اینكه بخش خیلی از مصالح ساختمانی در بخش تاسیساتی مترو از داخل كشور تامین می شود بنابراین نباید قیمت افزایش یابد اما باید این نكته را هم در نظر بگیریم كه در شرایط فعلی اقتصادی قیمت تولیدات داخلی هم افرایش داشته است.
1398/05/30
22:09:17
5.0 / 5
4024
تگهای خبر: تولید , خدمت , دولت , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
خرید زندگی