خرید زندگی
معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران:

خیلی از ظرفیت های قانون مدیریت پسماند بی استفاده مانده است

خیلی از ظرفیت های قانون مدیریت پسماند بی استفاده مانده است

به گزارش خرید زندگی معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اظهار نمود: متاسفانه تمامی دستگاه های موثر در اجرای قانون مدیریت پسماندها نقش خویش را به خوبی ایفا نمی كنند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، علیرضا شریفی فرد در یك برنامه رادیویی با اشاره به این كه دستگاه های مختلف دولتی و غیر دولتی در قانون مدیریت پسماندها وظایف مختلفی را بر عهده دارند، اظهار داشت: بر مبنای اصل ۵۰ قانون اساسی سازمان محیط زیست ایران متولی مبحث پسماند در كشور است و وزارتخانه های صمت، جهاد كشاورزی، نیرو و بهداشت و موسسه استاندارد از دیگر متولیان مهم قانون مدیریت پسماندها در كشور می باشند. وی با اشاره به اینكه متاسفانه تمامی دستگاه های موثر در اجرای قانون مدیریت پسماندها نقش خویش را به خوبی ایفا نمی كنند، اظهار داشت: هم اكنون تمامی مواد موجود در قانون مدیریت پسماندها به مرحله اجرا نرسیده اند و خیلی از ظرفیت های پیشبینی شده در قانون مدیریت پسماندها بی استفاده مانده اند.

معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران افزود: سازمان محیط زیست ایران در قبال قانون مدیریت پسماندها مسئول است، بر این اساس باید پاسخ مناسبی برای عدم اجرای كامل این قانون داشته باشد.

وی با اشاره به این كه مدیریت پسماند یك چرخه است، عنوان كرد: فرایند های تولید زباله، ذخیره سازی و انتقال و مراقبت های بعد از دفع زبانه شامل چرخه پسماند می شوند.

شریفی فرد افزود: هر كدام از مراحل موجود در چرخه پسماند می تواند متولی تخصصی و منحصر به خویش را داشته باشد ولی به علت عدم حضور دستگاه های مختلف در روند اجرای قانون مدیریت پسماندها، شهرداری در این عرصه بعنوان مدیریت اجرایی با چالش های گوناگونی روبرو شده است. وی افزود: خیلی از مشكلات مربوط به حوزه جمع آوری و انتقال زباله ها در عدم انجام وظیفه دستگاه های مختلف ریشه دارند.

معاون سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با بیان این كه پسماند تهدیدی برای محیط زیست است، تصریح كرد: تمامی دستگاه های مشخص شده در قانون مدیریت پسماندها در قبال تمامی پسماندهای كشور وظایف مختلف دارند، در حالیكه بعضی از دستگاه ها به واسطه تولید بیشتر پسماند باید وظایف بیشتری را بر عهده بگیرند.

1398/05/25
11:21:14
5.0 / 5
4313
تگهای خبر: بهداشت , تولید , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خرید زندگی