خرید زندگی
رئیس شورای شهر تهران خبر داد

بررسی 33 مورد تخلف در تلفیق بودجه سال 93 شهرداری، 25 شكایت از انتخابات شورایاری ها

بررسی 33 مورد تخلف در تلفیق بودجه سال 93 شهرداری، 25 شكایت از انتخابات شورایاری ها

به گزارش خرید زندگی رئیس شورای شهر تهران از بررسی ۳۳ مورد تخلف در جریان بررسی تلفیق بودجه سال ۹۳ شهرداری تهران در كمیسیون حقوقی شورای شهری تهران اطلاع داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محسن هاشمی رفسنجانی در انتها یك صد و پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز شورای شهر تهران جلسه پراهمیتی بود. نخست در مورد پیوست های حمل و نقل در حوزه شهرسازی صحبت شد و در ادامه تذكراتی توسط اعضای شورا عرضه شد.
وی ادامه داد: با حضور شهردار تهران در جلسه امروز در مورد اصلاح لایحه بودجه سال ۹۸ برای اجازه انتشار اوراق مشاركت صحبت شد كه نهایتا این لایحه در دو فوریت به تصویب رسید و كلیات آن هم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی افزود: در این لایحه سه هزار میلیارد تومان اجازه انتشار اوراق مشاركت داده شده كه از این میان دو هزار میلیارد تومان برای بخش حمل و نقل ریلی و هزار میلیارد تومان برای بخش اتوبوسرانی اختصاص پیدا می كنند.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: حسابرسی تلفیق بودجه سال ۹۳ شهرداری تهران یكی دیگر از دستوركارهای جلسه امروز بود كه در ادامه این گزارش بیشتر از ۲۰۰ مورد اعلام گردید كه ۳۳ مورد آن تخلف بود و مقرر شد موارد تخلف به همراه سفارش ها به كمیسیون حقوقی برود و بعد از بررسی دوباره به مراجع قانونی، در صورت اثبات تخلف همچون قوه قضاییه ارسال شود.
وی تصریح كرد: امكان دارد بعضی از تخلفات تلفیق بودجه سال ۹۳ در سال های بعدی كارهای قانونی اش انجام شده باشد، بنابراین در بررسی دوباره كمیسیون حقوقی این موارد از فهرست تخلفات خارج خواهند شد.
هاشمی تصریح كرد: هم اكنون تلفیق سال ۹۳ شهرداری تهران در شورا بررسی می شود. بطور قطع در ادامه باید تلفیق سال های بعد تا سال ۹۷ را هم بررسی نماییم كه احیانا این سال ها هم با تاخیر به شورا می رسند.
وی در مورد پروژه های حمل و نقلی كه توسط شهردار تهران در این نشست تشریح شد، اظهار داشت: هم اكنون پروژه های نیمه تمام زیادی در شهر تهران وجود دارد كه درخواست ما از این شهرداری این است كه با سرعت بیشتری دنبال شوند. برای مثال زیرگذر استاد معین، پلازای روی تونل امیر كبیر، مجموعه فرهنگی برج طغرل همچون پروژه های هستند كه می توان با هزینه كمتری مشكل تملك آنها را حل كرد و این پروژه ها را به اتمام رساند.
هاشمی در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد شكایت سازمان بازرسی به دیوان عدالت اداری در مورد انتخابات شورایاری ها اظهار داشت: سازمان بازرسی پرونده شورایاری ها را به دیوان عدالت اداری فرستاده تا نظر قطعی را اعلام نماید و ما هم منتظر این مورد هستیم كه بطور قطع دیوان برای دفاع از این مورد از ما دعوت خواهد كرد، اما تابحال چنین اتفاقی نیفتاده است.
وی در مورد شكایت های انتخابات شورایاری ها هم اظهار داشت: تعداد شكایت ها زیاد نیست. به من ۲۵ شكایت رسیده كه از ۲۵ محله تهران است و آنها را به ستاد ارجاع دادند و همه آنها در حال بررسی است.1398/05/13
19:51:48
5.0 / 5
4610
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
خرید زندگی