خرید زندگی
استاندار تهران:

مناسب سازی معابر موضوعی اساسی برای دسترسی ساده معلولان است

مناسب سازی معابر موضوعی اساسی برای دسترسی ساده معلولان است

به گزارش خرید زندگی استاندار تهران با تاكید بر اینكه مناسب سازی معابر موضوعی اساسی برای دسترسی ساده معلولان است، اظهار داشت: متاسفانه در این عرصه یك عقب ماندگی تاریخی و دیرینه داریم.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مناسب سازی معابر اظهار داشت: برای دسترس پذیری معلولان باید هرچه زودتر نسبت به مناسب سازی معابر اقدام گردد. استان تهران در مناسب سازی معابر یك عقب ماندگی تاریخی و دیرینه دارد و باید ما شرایط حضور معلولان و جانبازان را برای حضور در ادارات و محیط های عمومی سهل تر نماییم.

وی اضافه كرد: تنها مرجع صدور پروانه ها آخر كار در ساختمان های دولتی، برج ها و دیگر مراكز، شهرداری است و باید یك اصلی را در نظر بگیریم كه تمامی ساختمان های عمومی دسترسی لازم برای معلولان و جانبازان را داشته باشد.

محسنی بند پی افزود: در حوزه حمل و نقل عمومی هم باید مناسب سازی لازم صورت بگیرد تا افرادی كه دارای محدودیت هایی هستند از آن استفاده كنند. آیا شهرداری تهران مواردی را دارد كه آخر كار به جهت اینكه مناسب سازی صورت نگرفته است، نداده باشد؟ ما در ارزیابی های عملكرد جشنواره شهید رجایی ۲۵ امتیاز را منوط به ایمن سازی و لحاظ كردن مناسب سازی برای معلولان و جانبازان اختصاص داده ایم.

استاندار تهران تصریح كرد: متاسفانه در ۱۰ سال قبل ۲۷۰ هزار نفر فوتی در حوادث جاده ای و ۲ میلیون نفر صدمه دیده داشتیم ازاین رو با عنایت به حجم جمعیت باید اقدامات با شتاب بیشتری برای مناسب سازی صورت گیرد.1398/05/07
21:17:40
5.0 / 5
4474
تگهای خبر: جاده , دولت , ساخت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خرید زندگی