خرید زندگی
خزانه دار شورای شهر تهران خبر داد

تحقق استقلال حسابرس قانونی شورای شهر تهران با مصوبه این شورا

تحقق استقلال حسابرس قانونی شورای شهر تهران با مصوبه این شورا

خرید زندگی: خزانه دار شورای اسلامی شهر تهران از استقلال حسابرسان قانونی شورای شهر تهران با مصوبه این شورا آگاهی داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، سید حسن رسولی در یكصد و پنجاه و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به اعتراض هیات تطبیق فرمانداری تهران به اصلاح اساسنامه نمونه سازمان های وابسته به شهرداری تهران اظهار داشت: اصلاح ساختار سازمانی شهرداری در سازمان ها و شركت ها یكی از وعده هایی بوده كه شورای شهر تهران در دوره پنجم بر آن تاكید داشته است. درباره اساسنامه تیپ سازمان و شركت های شهرداری تهران گام بسیار مهمی برداشته شده است. همین طور در مورد ستاد شهرداری مناطق و نواحی و اجرای تكالیفی كه شورا متوجه شهرداری تهران كرده است، بی صبرانه منتظر ارسال لایحه اصلاح ساختار شهرداری توسط شهردار تهران هستیم؛ لایحه ای كه ارسال آن بیشتر از یك ماه به تاخیر افتاده است.
وی ادامه داد: از مجموع ۶۵ هزار پرسنل شاغل در شهرداری تهران، ۴۰ هزار نفر در سازمان و شركت های وابسته شهرداری تهران شاغل هستند و از ۱۸ هزار میلیارد تومان بودجه سال جاری بالغ بر ۲۰۰۰ میلیارد تومان در این سازمان ها و شركت ها هزینه می شود.
وی با اشاره به اینكه درباره اصلاح ساختار سازمانی شهرداری تهران در بخش های مختلف علاوه بر همراهی اعضای شورا برمبنای قانون، وزیر كشور نیز باید تك تك اساسنامه ها را تایید كند، اضافه كرد: بعد از تصویب اساسنامه نمونه سازمان و شركت های شهرداری تهران در شورای شهر، هیات تطبیق در ۱۰ مورد اشكالاتی را گرفته كه پس از ارائه گزارش در جلسه هیات تطبیق این موارد به سه مورد كاهش پیدا كرد.
این عضو شورای شهر تهران اشاره كرد: در پاسخ به ایراد فرمانداری به تبصره بند «ج» ماده ۹ مقرر شد كه از تاریخ لازم الاجرا شدن اساسنامه هر یك از سازمان ها، بخشنامه های سوژه بند «ج» این ماده باید حداكثر تا آخر سال مالی ۹۸ به تصویب نهایی برسد. اساسا در صورت اختتام این مهلت و عدم تصویب نهایی بخشنامه های سوژه این بند، بخشنامه مالی شهرداری مصوب سال ۱۳۴۶، بخشنامه معاملات شهرداری مصوب سال ۱۳۵۵ و بخشنامه استخدامی شهرداری مصوب سال ۵۸ و اصلاحات بعدی آن ملاك عمل سازمان خواهد بود.
رسولی اشاره كرد: در بند «ح» ماده ۱۵ این اساسنامه مقرر شد یكی از اعضای هیات مدیره جایگزین معاون مالی و اداری شود. همین طور با عنایت به نظر هیات تطبیق به ماده ۱۸ اساسنامه نمونه، ماده ۸۶ قانون تجارت به این ماده اضافه خواهد شد.
وی افزود: با تصویب اساسنامه نمونه در تمامی سازمان ها و شركت های شهرداری، امضاء قائم مقام ذیحساب منتخب شورای شهر بعنوان مقام ناظر در حكم انجام عملیات مالی هزینه كرد در تمامی اسناد تعهدآور مالی خواهد بود كه این تغییر مهمی است و اگر این اتفاق در گذشته افتاده بود، امروز شاهد مشكلات در بعضی از سازمان ها و شركت های شهرداری نبودیم.
خزانه دار شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینكه با مصوبه شورای شهر حسابرس قانونی كه مسئول بررسی صورت های مالی سازمان ها و شركت ها است، به استقلال واقعی می رسد، اضافه كرد: یعنی حسابرسان ابتدا توسط اعضای شورای سازمان انتخاب و به شورای شهر معرفی می گردند و شورای شهر از میان موسسات و شركت های حسابرسی معتبر كه مورد تایید بورس است، حسابرسان را انتخاب خواهدنمود تا بعنوان بازوی شورای شهر در انتهای سال مالی گزارش ارائه كند.
منبع:

1398/05/01
17:37:13
5.0 / 5
4173
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
خرید زندگی