خرید زندگی
یك عضو شورای عالی استان ها اعلام كرد:

همین روستایی ها، شوراها را به مسیر اصلی باز می گردانند

همین روستایی ها، شوراها را به مسیر اصلی باز می گردانند

خرید زندگی: یك عضو شورای عالی استان ها با انتقاد از عملكرد رئیس این شورا اظهار داشت: همین روستایی ها، شوراها را به مسیر اصلی بازمی گردانند.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، محمد قانبیلی در نطق قبل از دستور بیستمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها اظهار داشت: پیامكی در خصوص مصوبه هیئت رئیسه درباب حضور اعضا در جلسات هم اندیشی ارسال شده است كه تاكید شده حضور اعضا در این جلسات الزامی است و عدم حضور آنها غیبت غیرموجه شمرده می شود كه این برخلاف بخشنامه ماده ۲۰ بخشنامه داخلی شورای عالی استان ها است.
وی اشاره كرد: سوژه بعدی من خطاب به آقای الویری است كه باید به او بگویم كه مشكل، سیاسی شدن شوراهاست و مشكل عدم حضور شما در شورا است كه با عدم نظارت و انتصاب مدیران ضعیف و ناكارآمد و عدم ناآشنایی به مباحث شورایی، شورای عالی را به سراشیبی سقوط می كشانند ولی شك نكنید همین افراد به زعم شما كه از روستاها آمده اند شوراها را مجدداً به مسیر خود برمی گردانند.
نماینده مردم تهران در شورای عالی استان ها اشاره كرد: افراد قوی و توانمند از نظر شما چه كسانی هستند، بطور قطع همكارانتان در شورای شهر تهران و یا شهرهای بزرگ و كلانشهرها را می دانید. در این دو سال اعضای شورای شهر تهران بر سر شهروندان چه آوردند؟ آیا پروژه بزرگ عمرانی در تهران كلنگ زنی كردید و یا افتتاح كردید؟ جز اینكه هر چه مصوب در این دوره داشته اید به ضرر شهروندان بوده است!؟
وی اشاره كرد: نامگذاری چند خیابان و كوچه و میدان و یا محدود كردن تردد مردم در سطح شهر تنها دستاورد شورای شهر تهران در این دوره شمرده می شود و جز این دستاورد دیگری نداشته است.
قانبیلی خطاب به الویری اظهار داشت: آقای الویری آیا این توهین به همكارانتان در شورای عالی نیست كه آنها را افرادی ضعیف می نامید؟ مقیاس شما در انتساب قوی و ضعیف چیست؟
وی در ادامه بیستمین جلسه شورای عالی استان ها خطاب به عارف ریاست فراكسیون امید مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: چقدر دلسوز شده اید؟ مصاحبه شما را خواندم و لذت بردم. به پشتیبانی از شوراها برخواسته اید و با برخوردهای سیاسی با شوراها مخالفت كرده اید ولی بزرگوار چرا اینقدر دیر؟ چرا زمانی كه سپنتا را با مشكل مواجه كردند وارد نشدید و چرا زمانی كه شهلا را سلاخی كردند نبودید. بزرگوار جامعه شورایی آنقدر بالغ شده است كه دیگر فریب این بازی های سیاسی را نمی خورد و البته شاید بتوانید همكارانتان در مجلس فریب دهید ولی شورا فریب این بازی ها را نمی خورد.
نماینده مردم استان تهران در شورای عالی استان ها افزود: آقای رئیس جمهور چرا وعده هایی می دهید كه نمی توانید عمل كنید، سه سال پیش قول دادید طرح منابع پایدار شهرداری و مدیریت یكپارچه شهری را در كوتاه ترین زمان به مجلس ارائه كنید، چه شد وعده هایتان؟ یكسال از آن وعده می گذرد و هنوز در این زمینه اقدامی صورت نگرفته است.
وی در ادامه خطاب به روحانی اظهار داشت: ما از قول هایتان گذشتیم، لااقل در روز شوراها یك تبریك خشك و خالی می گفتید تا دل خادمان بی منت مردم در جامعه شورایی به همین تبریك ها خوش باشد. بزرگوار در این دو سال باقیمانده از دولت به اصطلاح تدبیر و امیدتان تدبیری كنید تا امید در جامعه شورایی زنده شود.


منبع:

1398/04/20
14:07:01
5.0 / 5
4432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
خرید زندگی