خرید زندگی

۷۴ هزار هكتار از اراضی استان تهران مستعد ایجاد گرد و غبار هستند

۷۴ هزار هكتار از اراضی استان تهران مستعد ایجاد گرد و غبار هستند

به گزارش خرید زندگی مدیركل محیط زیست استان تهران افزایش دما را علت افزایش میزان ازن در شهر تهران ذكر و اظهاركرد: ازن آلاینده ای ثانویه و مختص فصل گرماست و با افزایش دما میزان آن افزوده می شود.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، كیومرث كلانتری در حاشیه برگزاری دومین جلسه كارگروه كاهش آلودگی هوای استان تهران در سال ۹۸ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این نشست بررسی كانون های منشأ گرد و غبار استان تهران بعنوان اولین دستور كار مورد بحث و بررسی اعضا قرار گرفت و گزارشی هم توسط مدیركل دفتر مقابله با گرد و غبار سازمان حفاظت محیط زیست عرضه شد. در حقیقت ۷۴ هزار هكتار از اراضی جنوب و جنوب غربی شرقی در استان تهران مستعد ایجاد گرد و غبار هستند كه در این نشست راهكارهای مختلف برای مقابله با این پدیده مورد بررسی قرار گرفت.

وی اضافه كرد: در این نشست با عنایت به وظایف دستگاه های مربوطه راهكارهای مختلف مطرح و مقرر شد از این پس برنامه و دستورالعمل مشخصی برای هر یك از دستگاه های مربوطه تدوین شود تا هر یك در جهت وظایف خود در جهت مقابله با این پدیده گام هایی را بردارند.

مدیركل محیط زیست استان تهران افزود: مبحث افزایش آلاینده ازن در هوای تهران كه این روزها باعث ناراحتی و دغدغه شهروندان شده است هم مورد بررسی قرار گرفت و گزارشی هم از جانب سازمان هواشناسی در این نشست عنوان شد.

وی تصریح كرد: گزارش عرضه شده نشان داد كه افزایش دما باعث افزایش آلاینده ازن درهوای تهران شده است. در حقیقت ازن آلاینده ای ثانویه است و راهكارهای كاهش آن توسط سازمان هواشناسی در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ازن از گذشته وجود داشته اما حدود دو سال است كه سنجش آن انجام می شود؛ آلاینده ای كه مختص فصل گرماست و با افزایش دما میزان آن افزوده می شود. هم اكنون هم میزان ازن در تهران ۸۵ است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود درخواست نمود كه اطلاعات مربوط به میزان ازن در هوای تهران صرفاً توسط دبیرخانه سازمان حفاظت محیط زیست عرضه شود كه این سازمان هم اطلاعات خویش را بر مبنای داده های شهرداری و هواشناسی منتشر می كند. اساسا با تحقق این مهم اطلاعات دقیق و صحیح به شهروندان عرضه خواهد شد.
1398/04/15
18:51:24
5.0 / 5
4635
تگهای خبر: سازمان , شهرداری , شهروند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
خرید زندگی