خرید زندگی
استاندار تهران تأكید كرد

اختصاص 50 درصد وقت شبكه 5 به استان تهران

اختصاص 50 درصد وقت شبكه 5 به استان تهران

خرید زندگی: استاندار تهران از اختصاص 50 درصدی وقت شبكه 5 به استان تهران تا زمان تأسیس شبكه استانی تهران آگاهی داد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه برگزاری چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی استان تهران و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این نشست مشكلات و معضلات چهار شهرستان اسلامشهر، ری، پردیس و شمیرانات مورد بحث و بررسی قرار گرفت و راهكارهای این مشكلات نیز مورد بررسی اعضا قرار گرفت.
وی اضافه كرد: با عنایت به اینكه در سال رونق تولید قرار گرفتیم و جهت فعال سازی شهرك های صنعتی در شعاع ۱۲۰ كیلومتری تهران كه محدودیت برای بسط و راه اندازی صنایع جدید وجود دارد با انجام كار كارشناسی مقرر شد این مساله مورد تجدیدنظر قرار گیرد.
وی افزود: كمربندی اسلامشهر به رباط كریم و همین طور بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی اسلامشهر یكی از اشكالات این شهرستان بود كه با عنایت به اینكه این دو پروژه از مصوبات سفر ریاست جمهوری بود، مقرر شد نسبت به تسریع روند اجرای پروژه اقدام گردد و تأمین اعتبارات آن با عنایت به مصوبه سفر ریاست جمهوری باید به صورت صددرصدی تخصیص پیدا كند.
استاندار تهران با اشاره به روند اجرای پروژه مترو تهران-اسلامشهر اظهار داشت: برای این پروژه زحمات زیادی توسط شهرداری اسلامشهر و فرمانداری كشیده شده است و خط اعتباری در اعتبارات ملی برای این پروژه اختصاص پیدا كرده و در این نشست مقرر شد جهت تسریع در تكمیل و اجرای این پروژه بوسیله فاینانس نیز تأمین اعتبار برای این پروژه صورت گیرد تا هر چه زودتر تكمیل شود.
وی افزود: درباب مشكلات شهرستان ری نیز بیشتر مشكلات در حوزه محیط زیستی و تصفیه پساب ها و مجموعه آرادكوه بود كه مصوب شد مطالعات جامعی صورت گیرد و نسبت به راه اندازی تصفیه خانه های جدید جهت تصفیه فاضلاب ها و بهره گیری از آنها برای آبیاری فضای سبز اقدام گردد. همین طور بحث بهره گیری از ظرفیت های گردشگری شهرستان ری مورد تاكید قرار گرفت و مصوب شد با بهره گیری از توان بخش خصوصی در این زمینه فعالیت بهتری صورت گیرد.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود درباره شبكه استانی تهران نیز تاكید كرد: استان تهران تنها استانی است كه شبكه استانی ندارد پس مقرر شده تا زمان تأسیس شبكه استانی، ۵۰ درصد وقت شبكه ۵ به استان تهران اختصاص یابد. مقرر بود در ابتدا این شبكه بعنوان شبكه استانی تهران باشد اما بعداً این شبكه ملی شد و بدین سان تهران تنها استانی است كه شبكه استانی ندارد.
منبع:

1398/04/13
13:01:12
5.0 / 5
4980
تگهای خبر: تولید , سفر , شهرداری , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
خرید زندگی