خرید زندگی

ضرورت كاهش وابستگی شهرداری ها به درآمدهای شهرسازی

ضرورت كاهش وابستگی شهرداری ها به درآمدهای شهرسازی

به گزارش خرید زندگی رئیس مجمع مشورتی رؤسای كمیسیون های معماری و شهرسازی بر ضرورت كاهش وابستگی شهرداری ها به درآمد شهرسازی تاكید نمود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محمد سالاری ظهر امروز در حاشیه جلسه نوبت بامداد اولین اجلاس مجمع مشورتی رؤسای كمیسیون های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی كلانشهرها و مراكز استان ها با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه امروز كمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران میزبان اولین اجلاس مجمع مشورتی رؤسای كمیسیون های شهرسازی شورای مراكز استان ها بود اظهار داشت: خوشبختانه این جلسه با استقبال بی نظیر تمامی رؤسای كمیسیون ها روبه رو شد.
وی ادامه داد: طی سال ها و دهه های گذشته شاهد عدم توجه به مأموریت های حوزه معماری و شهرسازی در كشور بودیم بگونه ای كه این بی توجهی باعث شد كه كیفیت محیطی و زندگی در كلانشهرها تحت تأثیر این تصمیمات سوء قرار بگیرد.
سالاری با اشاره به اینكه مجموع انحرافات نسبت به قوانین و عدم توجه به پیوست های مطالعاتی در ایجاد طرح های شهری سبب شده كه كیفیت زندگی و سرانه خدماتی مجموعاً در كشور كاهش پیدا كند و شهرها در مقابل بلایای طبیعی ناایمن باشند اظهار داشت: بعنوان مثال سیل اخیر در كشور را مشاهده كنید چون كه این میزان خسارت به علت عدم رعایت شهرسازی و عدم مكان یابی صحیح شهرسازی بوده است.
رئیس مجمع مشورتی رؤسای كمیسیون های معماری و شهرسازی با اشاره به اینكه از جانب دیگر شاهد می باشیم كه اداره شهرها تنها با فروش تراكم و شهر فروشی انجام می شود اظهار داشت: ما معتقدیم چنانچه بتوانیم در تصمیم سازی های كلان صدای مردم را به گوش مسؤولان برسانیم و پرسشگرانه پیگیر مطالبات مردم باشیم خیلی از مشكلات حل می شود.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون تصمیم گیری ها در سازمانهای فرادست است اظهار داشت: بدون مشاركت دهی آحاد مردم و نمایندگان مردم در شوراهای شهر بعنوان تشكل های مردم نهاد تصمیم گیری می شود و می بینیم كه چه مشكلاتی بوجود آمده و معتقدیم تصمیم سازان و تصمیم گیران دولتی باید با عنایت به مشكلات واقعی شهرها تصمیم بگیرند بنابراین این مجمع مشورتی شكل گرفته است.
وی با اشاره به اینكه مأموریت هایی همچون احیاء و نوسازی بافت فرسوده، بازآفرینی شهری، حفاظت از حریم، صیانت از باغات، هویت بخشی و توجه به سیما و منظر شهری و ایجاد شبكه منسجم شهرسازی همچون اهداف شكل گیری این مجمع است.
سالاری با اشاره به اینكه معتقدیم كه می بایست با مطالبه گری میزان وابستگی شهرداری ها به حوزه شهرسازی را كم نماییم اظهار داشت: هم اكنون شهرسازی ها به مراجع درآمدساز شهرداری ها تبدیل گشته اند كه حتی مقررات شهری را هم زیر پا می گذارند.
به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، در نوبت عصر این مجمع مشورتی با رأی اكثریت آراء سالاری بعنوان رئیس مجمع مشورتی رؤسای كمیسیون های شهرسازی انتخاب گردید. "بابایی" از تبریز بعنوان نایب رییس اول، "عباسی" از یزد بعنوان نایب رییس دوم، انتخاب شدند.1398/04/12
18:19:32
5.0 / 5
4614
تگهای خبر: خدمات , دولت , زندگی , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
خرید زندگی