خرید زندگی
شهردار یزد:

اجتماعی كردن اعتیاد بهترین راه مبارزه با مواد مخدر است

اجتماعی كردن اعتیاد بهترین راه مبارزه با مواد مخدر است

خرید زندگی: شهردار شهر جهانی یزد با اشاره به لزوم ارتقای سطح آگاهی عمومی نسبت به تهدید مقوله اعتیاد، اظهار داشت: رویكرد اجتماعی كردن اعتیاد بهترین راهكار مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر است.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، «جمال الدین عزیزی» در جشنواره اجتماعی «نه به اعتیاد»، كاهش لطمه های اعتیاد و مواد مخدر را نیازمند رویكرد اجتماعی كردن مواد مخدر دانست و اظهار نمود: رویكرد اجتماعی كردن اعتیاد بهترین راهكار مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر است.
وی ادامه داد: موفقیت در اجرای برنامه های مبارزه با مواد مخدر و پاكسازی جامعه از انواع مواد مخدر نیازمند همكاری و همراهی آحاد جامعه و نهادهای این حوزه در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر است.
شهردار یزد رویكرد اجتماعی كردن اعتیاد را رویكرد مثبت و تأثیرگذاری دانست و اظهار داشت: حضور و مشاركت مردم، اركان ها و ارگان ها در امر مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر می تواند منجر به موفقیت های زیادی شود.
عزیزی در ادامه با اشاره به روند روبه گسترش استفاده مواد مخدر، اشاره كرد: امروز مصرف مواد مخدر صنعتی در بین جوانان، این قشر حساس و تأثیر گذار جامعه را به سمت نابودی سوق داده است.
این مسئول با بیان این كه یكی از دلیلهای افزایش اعتیاد و لطمه های اجتماعی این است كه در آن جامعه هم افزایی كاهش پیدا كرده است، بیان كرد: سرمایه های انسانی در هر جامعه مثل شعرا و هنرمندان، در ایجاد همبستگی اجتماعی نقش مهمی دارند كه در بحران ها ایجاد ثبات می كنند.
وی نقش اشتغال در كاهش اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر را حائز اهمیت دانست و اشاره كرد: برای كاهش میزان اعتیاد و اجرای عملی پیش گیری از گرایش به مواد مخدر باید به ایجاد فرصت های شغلی توجه كرد.
شهردار شهر جهانی یزد درانتها با بیان این كه مهم ترین چاره در ارتباط با مقابله با پدیده اعتیاد پیشگیری و ارائه آموزش های صحیح به نوجوانان و جوانان خواهد بود، اظهار داشت: سیاست های مقابله با عرضه و درمان معتادان گرچه سیاست هایی لازم الاجرا خواهند بود، ولی بی گمان در امر مقابله با اعتیاد كافی نخواهند بود و برمبنای پژوهش های انجام شده بهترین چاره در كنترل و مقابله با اعتیاد پیشگیری و ارائه آموزش های مثمر ثمر به عموم افراد جامعه خصوصاً نوجوانان و جوانان خواهد بود.
منبع:

1398/04/10
20:08:37
5.0 / 5
4551
تگهای خبر: آموزش , اجتماعی , صنعت , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
خرید زندگی