خرید زندگی
معاون وزیر كشور:

بند ناف شهرداری ها و دهیاری ها را از بودجه دولت ببرید

بند ناف شهرداری ها و دهیاری ها را از بودجه دولت ببرید

خرید زندگی: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت كشور با تاكید بر توسعه پروژه های سرمایه گذاری در شهرها و روستاها، اظهار داشت: بند ناف شهرداری ها و دهیاری ها را از بودجه دولت ببرید.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا مهدی جمالی نژاد ظهر امروز در جلسه مشترك شهرداران و دهیاران استان زنجان اظهار نمود: ۶۸ سفر استانی داشتم و سیل اخیر در بازدیدهای استانی تأثیر زیادی داشته و صحبت هایی كه در استان های مختلف مطرح می شود، دغدغه های دهیاران و شهرداران مشترك است.

وی یكی از سیاست های مهم وزیر كشور را توزیع عادلانه امكانات و خدمات دانست و اظهار داشت: بسیاری از روستاهای دارای پتانسیل های گردشگری، خالی از سكنه شده اند در صورتیكه می توان از آنها به نحو بهتری بهره برد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت كشور تصریح كرد: پیش از اصلاحات ارضی، توزیع عادلانه امكانات و جمعیت را داشتیم اما پس از سال ۱۳۰۰ نظام شهری كهكشانی به نظام شهری زنجیره ای تبدیل شد و چالش های زیادی برای روستاها، شهرها و كلان شهرها به وجود آمد و حاشیه نشینی به وجود آورد.

وی افزود: اگر افزایش جمعیت داشته و توزیع عادلانه امكانات نداشته باشیم، با مشكل مواجه می شویم و در این بین باید به روستاها توجه ویژه ای شود تا شاهد رشد نامتوازن جمعیت در شهرها نباشیم. توزیع امكانات ما به سمت شهرهای كوچك و روستاها است.

جمالی نژاد اشاره كرد: برای مدیریت صحیح در شهرهای میانی و بزرگ حتی شهرهای كوچك و روستاها، ناف شهرداری ها و دهیاری ها را از ناف دولت ببرید. بودجه های دولتی را در ذهن خود صفر كنید چونكه شرایط دولت خاص است و با مسائلی همچون تحریم و نوسان قیمت ها مواجه هستیم.

معاون عمرانی وزیر كشور با اشاره به اینكه در شهرداری مدیریت درآمد و هزینه توأم است، اظهاركرد: بسیاری از مشكلات را می توان با جلسات هم اندیشی حل كرد و سرمایه گذاران نیز مشتاق به فعالیت در پروژه های اقتصادی شهری هستند.

وی به لزوم جذب سرمایه گذار برای فعالیت های خدمات شهری اصرار كرد و اظهار داشت: می توان شهرها و روستاها را بدون درآمدهای دولتی اداره كرد و مدیریت درآمد و هزینه داشت.

جمالی نژاد، بازآفرینی شهری را یكی از سیاست های اصلی دولت برشمرد واظهاركرد: دولت بودجه های خوبی برای این كار پیش بینی كرده كه فرصت خوبی برای جذب منابع مالی اس.

وی افزود: ۱، ۰۰۰ میلیارد تومان برای روستاها و شهرهای لطمه دیده از سیل گنجانده شده است و از جانب دیگر اوراق مشاركت نیز منابع خوبی برای شهرداری ها شمرده می شود اما این كار در پروژه های بالای ۱۰۰ میلیارد تومان مفهوم دارد.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری ها اشاره كرد: تسهیلات برای پروژه های درآمدزای زودبازده به شهرداری ها و دهیاری ها اختصاص می یابد.

وی با اشاره به اینكه قیمت ماشین آلات افزایش یافته است، اظهار نمود: ۳۷ هزار دهیاری و ۱۲۸۴ شهرداری داریم كه تهیه ماشین آلات برای همه این ها كار دشواری است.
منبع:

1398/04/07
14:23:40
5.0 / 5
4076
تگهای خبر: خدمات , دولت , سازمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
خرید زندگی