خرید زندگی
سخنگوی سازمان ثبت احوال كشور خبر داد

جاماندن 839 هزاركارت ملی هوشمند در دفاترپست و پیشخوان

جاماندن 839 هزاركارت ملی هوشمند در دفاترپست و پیشخوان

خرید زندگی: سخنگوی سازمان ثبت احوال با بیان تكمیل ثبت نام 80 درصد واجدین شرایط برای دریافت كارت ملی هوشمند اظهار داشت: 839 هزار و 58 نفر كارت های ملی هوشمند در دفاتر پست و پیشخوان باقی مانده است و صاحبانش برای دریافت آن بازگشت نكرده اند.سیف الله ابوترابی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینكه تا ۱۰ خرداد سال جاری ۵۱ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۲۷۹ نفر نسبت به تكمیل ثبت نام كارت ملی هوشمند خود اقدام نموده اند، اظهار نمود: از این تعداد برای ۴۵ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۶۳۲ نفر كارت ملی هوشمند صادر گردیده است و حدود هشت میلیون نفر از واجدین شرایط نیز هنوز برای ثبت نام كارت ملی هوشمند بازگشت نكرده اند.

وی افزود: ۸۳۹ هزار و ۵۸ نفر كارت های ملی هوشمندشان صادر شده اما كارت هایشان در دفاتر پست و پیشخوان مانده و برای دریافت آن بازگشت نكرده اند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال افزود: ۸۰ درصد واجدین شرایط كارت ملی هوشمند را دریافت كرده اند و اگر ۲۰ درصد باقی مانده نیز ثبت نام كنند این طرح به انتها خواهد رسید.

ابوترابی درانتها اظهار داشت: از شروع خرداد ۹۸ تدابیری اندیشیده شده است تا افرادی كه تكمیل ثبت نام كارت ملی هوشمندشان را انجام داده اند با دریافت برگه ای بتوانند تا زمان صدور كارت هایشان، كارهای اداری خودرا انجام دهند و دستگاه هایی مانند بانك و …نیز می توانند از ثبت احوال برای احراز هویت افراد استعلام كنند.

منبع:

1398/03/20
11:43:38
5.0 / 5
3993
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
خرید زندگی