خرید زندگی

پیشبینی افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای پایتخت

پیشبینی افزایش غلظت آلاینده ازن در هوای پایتخت

به گزارش خرید زندگی مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به افزایش دمای پایتخت طی امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ خرداد) از احتمال افزایش غلظت آلاینده ازن و قرار گرفتن كیفیت هوای تهران در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس اطلاع داد.حسین شهبازی در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینكه پیشبینی های انجام شده در شركت كنترل كیفیت هوا نشان دهنده افزایش دما طی امروز (۱۵ خرداد) نسبت به روز گذشته است، اظهاركرد: انتظار می رود در بعضی ساعات شرایط برای افزایش غلظت آلاینده ازن فراهم گردد و وضعیت كیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران از لحاظ این آلاینده در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گیرد.

وی با اشاره به اینكه افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی تا بعدازظهر سبب افزایش میزان ابرناكی، بارش خفیف باران در بعضی مناطق و وزش باد خواهد شد، اظهار داشت: این شرایط در پراكندگی آلاینده ها و به تبع آن بهبود وضعیت كیفیت هوای پایتخت مؤثر خواهد بود.

به گفته مدیر واحد مدل سازی و پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران، رفته رفته در اواخر وقت امروز (۱۵ خرداد) از میزان ناپایداری جوی كاسته خواهد شد و با تداوم این شرایط تا روز بعد احتمال می رود در بعضی ساعات صبحگاه پنجشنبه (۱۶ خرداد) افزایش موقتی در غلظت آلاینده ها مشاهده شود.

شهبازی در ادامه اظهار نمود: به تدریج با تغییر شرایط جوی در طول روز، بر سرعت وزش باد افزوده خواهد شد به شكلی كه برای برخی ساعات وزش باد نسبتاً شدید به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه انتظار می رود كه احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت. بر این اساس، انتظار می رود با وجود افزایش موقتی غلظت آلاینده ها همچون آلاینده ازن و ذرات معلق در بعضی ساعات شانزدهمین روز از خرداد ۹۸، ناپایداری های جوی در طول روز و كاهش تردد خودرو ها منجر به بهبود وضعیت كیفیت هوای پایتخت شود. همینطور دما تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

وی در انتها اظهار داشت: میانگین كیفیت هوای تهران طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۴ و هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود. این شاخص الان ۵۹ و هوا در شرایط سالم می باشد.
1398/03/16
19:33:47
5.0 / 5
4285
تگهای خبر: كیفیت , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
خرید زندگی