خرید زندگی

سردیس جمشید مشایخی بعد از اصلاح بعلاوه عكس

سردیس جمشید مشایخی بعد از اصلاح بعلاوه عكس

به گزارش خرید زندگی تكمیل سردیس جمشید مشایخی اخیرا به اتمام رسیده است و این مجسمه عصر شنبه - چهارم خرداد ماه - نصب خواهد شد.


نادر مشایخی، فرزند مرحوم جمشید مشایخی در گفت وگویی با ایسنا كه متعاقباً مشرح آن منتشر می شود، خبر نصب سردیس در روز شنبه را تأیید و از نتیجه كار این دفعه ابراز رضایت كرده است.
مرحوم «جمشید مشایخی»، بازیگر سینما و تلویزیون ۱۳ فروردین ماه امسال دارفانی را وداع گفت. بدین منظور قرار شد در تاریخ ۱۳ اردیبهشت، نام خیابان «ج» واقع در منطقه یك تهران (در ابتدای خیابان مقدس اردبیلی) به نام این هنرمند فقید تغییر و سردیسی هم با شمایل وی در این خیابان قرار داده شود.
اما بعد از آنكه سردیس مرحوم مشایخی رونمایی گردید، با انتقادهایی در خصوص اینكه شباهتی با او ندارد، همراه شد.
رضاحسن زاده، سازنده سردیس كه سابقه ساخت سردیس برای شخصیت های دیگری چون «همایون شهنواز» (كارگردان سریال «دلیران تنگستان») را هم در كارنامه دارد، این دفعه نتوانسته بود به علت آنچه خودش كسالت عنوان نمود، مجسمه مشایخی را به صورت كامل به اتمام برساند.
بر این اساس قرار شد كه سردیس مرحوم مشایخی بار دیگر به كارگاه مجسمه سازی بازگردد تا این دفعه به درستی به اتمام برسد.
خبرنگار ایسنا بدین منظور با حسن زاده تماس گرفت تا از سرنوشت این سردیس آگاه شود.
او چنین توضیح داد: مجسمه این دفعه به خود مشایخی شبیه شده و هر كسی آنرا دیده شباهتش را تأیید كرده است. فرزندان استاد مشایخی هم شباهت اثر را با پدر خود تأیید كرده اند.
او درباره تغییرات اعمال شده در سردیس اظهار داشت: تغییراتی كه لازم بوده در اثر صورت گیرد، صورت گرفته است. هم اكنون هر كسی كه تصویر را می بیند كاملاً متوجه می شود كه صاحب اثر، جمشید مشایخی است. پایه سردیس، این دفعه كوتاه شده تا مخاطب بتواند به راحتی آنرا نگاه كند و دید بهتری نسبت به آن داشته باشد؛ چونكه كه دفعه قبل پایه آن بلند بود و كار را برای بیننده دشوار می ساخت.
حسن زاده اظهار نمود كه انتقادهای صورت گرفته درباره شباهت اثر هم در كار لحاظ شده است؛ چونكه خود او قبلاً گفته بود انتقادهای وارده به كار را قبول داشته و از همان ابتدا به علت كمبود وقت و بیماری موفق به اتمام مجسمه نشده بود. هم اكنون هم اگر بعد از رونمایی از مجسمه انتقاد دیگری نسبت به كار صورت بگیرد به ناتوانی او بازمی گردد.

در زیر می توانید تصاویر سردیس را بعد از تكمیل كه به صورت اختصاصی در اختیار ایسنا گذاشته شده، مشاهده كنید.

سردیس تكمیل شده مرحوم مشایخی

1398/03/04
21:50:13
5.0 / 5
4064
تگهای خبر: ساخت , مال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
خرید زندگی