خرید زندگی
معاون اول قوه قضائیه:

دستگاه قضا حامی منابع عمومی است

دستگاه قضا حامی منابع عمومی است

به گزارش خرید زندگی معاون اول قوه قضائیه با تاكید بر اینكه دستگاه قضا خویش را حامی منافع عمومی می داند، اظهار داشت: باید تمام تلاش خویش را برای عرضه خدمات كیفی به مردم به كار گیریم.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای ظهر یكشنبه در آئین تودیع و معارفه رؤسای كل دادگستری استان اردبیل، اظهار داشت: انتظار ما انطباق همیشگی احكام صادره دادگاه با احكام بدوی نیست اما انتظار داریم احكام صادره با دقت رصد شود.
وی با تاكید به لزوم توجه به اعتماد و وثوق ملی، اضافه كرد: هرچند امكانات دستگاه قضائی محدود بوده و بر مبنای آن خدمت رسانی می شود، اما باید تمامی تلاش خویش را برای عرضه خدمات كیفی به مردم به كار گیریم.
محسنی اژه ای با اشاره به اینكه مشكلات زیادی در پرونده ها داریم، اشاره كرد: تكریم مجموعه قضائی، مردم و مسئولان اهمیت ویژه داشته و لزوم خدمت رسانی است.
وی با تاكید به اینكه برخورد سریع، توأم با دقت و قاطع و بدون بخشایش ضروری می باشد و دستگاه قضا باید طوری عمل كند كه هر ظالم و مجرمی از آن هراس داشته باشد، اضافه كرد: دستگاه قضا خویش را حامی منافع عمومی می داند و تمامی اقدامات بر این اساس برنامه ریزی شده است.
معاون اول قوه قضائیه اهمیت اجرای بموقع احكام را مورد تاكید قرار داد و اضافه كرد: در وضعیتی كه دشمن استقامت ۴۰ ساله ملت ایران را نشانه گرفته است باید تلاش خویش را برای دفاع از آرمان های نظام و انقلاب به كار گیریم.
محسنی اژه ای به لزوم مشورت گیری قضات و رؤسای كل دادگستری در پرونده ها اشاره و اشاره كرد: در بعضی مواقع پرونده ها وجوه و ابعاد مختلف همچون فرهنگی دارند و لازم است از نظرات افراد خیرخواه بهره برد و نباید این مورد به منزله زیر سوال بردن قاضی تلقی شود، مشورت، استقلال قاضی را به خطر نمی اندازد.
وی با تاكید به بهره گیری از آموزه های دینی در جامعه و ممانعت از بروز و ظهور صدمه ها اضافه كرد: نباید در جامعه منافع فردی بر منافع جمعی ترجیح داده شود و نباید ظرفیت ها از هم منفك شود، ما باید به وظیفه انقلابی، دینی و ملی خود توجه داشته باشیم.
معاون اول قوه قضائیه با ذكر مثالی بر لزوم توجه به نهاد خانواده تصریح كرد و اظهار داشت: تأثیر فضای مجازی در وضعیت سلامت اخلاقی و فرهنگی خانواده ها باید مورد توجه قرار گیرد.
محسنی اژه ای همینطور خطاب به مسئولان استان اردبیل هم اظهار داشت: نگاه مثبت و همدلی در میان مسئولان استان اردبیل دیده می شود و ضروری می باشد از ظرفیت های استان استفاده بهینه شود تا رونق اقتصادی و فرهنگی رقم بخورد.
وی با اشاره به اینكه ۲۵ درصد پرونده های كیفری اردبیل مربوط به ضرب و جرح و توهین است، اشاره كرد: این در شرایطی است كه اگر حوزه های مختلف فعال شوند بخش عمده ای از مشكلات رفع می شود.
معاون اول قوه قضائیه خواهان همكاری كامل تمامی حوزه ها با دستگاه قضائی شد و اضافه كرد: انتظار می رود دستگاه قضائی استان هم همكاری مستمری با نهادهای مختلف داشته باشد.

1398/02/22
13:54:14
5.0 / 5
4398
تگهای خبر: خانواده , خدمات , خدمت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
خرید زندگی