خرید زندگی
شهردار تهران:

تلاش می شود از تجربیات مناف هاشمی استفاده نماییم

تلاش می شود از تجربیات مناف هاشمی استفاده نماییم

به گزارش خرید زندگی شهردار تهران درباره به كارگیری استاندار معزول گلستان در شهرداری، اظهار داشت: اگر شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده سهم می برند نتیجه تلاش ایشان است.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، پیروز حناچی، در حاشیه بهره برداری از پروژه های شهری در منطقه ۱۷ با حضور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: بزرگترین پروژه در این منطقه، محوری است كه به مسیر قطار تهران - تبریز مربوط می شود و مسابقه ای هم برای طراحی آن برگزار گردید. امیدواریم اجرای این پروژه تأثیر اجتماعی و فرهنگی بسیاری بر منطقه بگذارد.
وی افزود: علاوه بر این پروژه مهم كه از جانب شهرداری تهران پیگیری می شود، امروز ۱۴ پروژه عمدتاً خدماتی همچون میدان تره و بار، سالن های ورزشی و چند مسیر ترافیكی به بهره برداری رسید. تلاش ما این است با عرضه خدمات بهتر فاصله شمال و جنوب تهران را كمتر نماییم و این كار را انجام خواهیم داد.
شهردار تهران در پاسخ به این سوال كه چه تعداد از این پروژه ها مشاركتی اند، اظهار داشت: تقریباً تمامی پروژه ها از جنس مشاركتی بود و در شرایطی كه وضعیت بودجه چندان خوب نیست قاعدتاً به دنبال پروژه های بی او تی و بی ال او تی هستیم.
حناچی در ادامه با اشاره به شكایت نیروی انتظامی از شهرداری تهران عنوان كرد: در این خصوص پیگیری های لازم انجام می شود و پاسخ آنرا می دهیم.
شهردار تهران درباره خرید اتوبوس دست دوم هم اظهار داشت: در بعضی كشورها اتوبوس هایی با پیمایش كم تر از ۱۰۰ هزار كیلومتر، در حالیكه شرایط مناسبی دارند به علل قانونی با ۵ سال فعالیت، كنار گذاشته می شوند و قیمت این اتوبوس ها گاهی یك دهم قیمت همان اتوبوس نو است. ازاین رو، اگر شرایط فراهم گردد از آنها استفاده می نماییم.
حناچی همینطور درباره افزایش قیمت كرایه تاكسی بیان كرد: برای تاكسی ها ۲۳ درصد و برای مترو ۲۰ درصد افزایش قیمت مصوب شد كه ما طبق مصوبه عمل می نماییم.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا شورای شهر به دنبال افزایش عوارض از بافت فرسوده است، خاطرنشان كرد: اولاً بافت فرسوده معاف از عوارض است، ثانیاً ضرایبی برای صدور پروانه وجود دارد و اگر این ضرایب را نادیده بگیریم یا متناسب با قیمت مسكن در نظر نگیریم، یكی از تبعات آن این است كه این سرمایه عظیم شهر به قیمت نازل در اختیار سازندگان قرار می گیرد.
حناچی در انتها با اشاره به انتصاب سیدمناف هاشمی بعنوان مشاور شهردار تهران اظهار داشت: مناف هاشمی كارمند شهرداری تهران و جزو مدیران با تجربه كشور است و اگر شهرداری ها از مالیات بر ارزش افزوده سهم می برند نتیجه تلاش ایشان است. تلاش می شود از تجربیات ایشان استفاده گردد.

1398/02/19
11:51:09
5.0 / 5
4189
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
خرید زندگی