خرید زندگی
با اشاره به حواشی مربوط به شورای شهر شیراز

پارسایی: سیاسیون آسیبی به انسجام ملی وارد نكنند

پارسایی: سیاسیون آسیبی به انسجام ملی وارد نكنند

خرید زندگی: نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی انسجام ملی و هویت ملی را برای تقویت یكپارچگی مردم مورد نیاز دانست و با تاكید بر لزوم رعایت آن از طرف سیاسیون اظهار داشت كه نباید آسیبی به این انسجام وارد شود.


بهرام پارسایی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به حواشی مربوط به شورای شهر شیراز اظهار داشت: هم اكنون وضعیت كشور به شكلی است كه ما نیازمند انسجام ملی و باوری هستیم كه می تواند مردم را دور هم جمع كند و آن هویت ملی است كه به انسجام ملی منتهی می شود.
وی ادامه داد: اینكه كسی بخواهد موجب ایجاد شكاف و تفرقه بین مردم شود یا مردم را بعنوان شهروند درجه ۱ و ۲ بشناسد اساسا پسندیده نیست، بخصوص اگر این كار از جانب مسئولین صورت گیرد. هم اكنون محوریت انسجام ملی و هویت ملی برای تقویت یكپارچگی مردم مورد نیاز است و به دلیلهای گوناگون رعایت این مسائل باید از طرف افراد خصوصا سیاسیون وجود داشته باشد تا آسیبی به این انسجام وارد نشود.
پارسایی در ادامه اشاره كرد: ما نیازمند حفظ انسجام بین مردم هستیم، باید این را بدانیم كه هیچ كس بر دیگری برتری ندارد و تنها چیزی كه باید مورد تاكید و مد نظر باشد ایرانیت است چونكه صلاح نیست مسایلی كه به اختلافات قومیتی، مذهبی و جنسیتی دامن می زند ادامه پیدا كند، بلكه باید جایی تدبیر شود و اگر هم قصوری شده كه موجب تشویش اذهان مردم شده با آن برخورد شود تا بهره برداری سوئی از آن نشود.
این نماینده مجلس با اشاره به اصول مختلف فصل سوم قانون اساسی تحت عنوان حقوق ملت اظهار داشت: در اصل‏ نوزدهم آمده است كه مردم‏ ایران‏ از هر قوم‏ و قبیله‏ كه‏ باشند از حقوق‏ مساوی‏ برخوردار می باشند و رنگ‏، نژاد، زبان‏ و مانند اینها سبب‏ امتیاز نخواهد بود. اصل بیستم هم صراحت بر تساوی حقوق ملت دارد و من از مسئولین خصوصا كسانی كه برآمده از رای مردم هستند و همه مردم می خواهم بار دیگر این اصل را مطالعه كنند تا به حقوق خود آشنایی پیدا كنند.
پارسایی بر حفظ حرمت اشخاص و قومیت های اصیل ایرانی و پرهیز از دامن زدن به چنددستگی ها اصرار كرد و اظهار داشت كه اگر جایی برای پاسخ خود مشكل داریم از كاسبی قومیتی پرهیز نماییم.
پارسایی بر حفظ حرمت اشخاص و قومیت های اصیل ایرانی و پرهیز از دامن زدن به چنددستگی ها اصرار كرد و اظهار داشت: معمولا افرادی به مسائل قومیتی یا دودستگی جامعه دامن می زنند كه یا فهم درستی از انسجام ملی ندارند یا از پاسخگویی به عملكرد خود ناتوانند. به این افراد آگهی می دهیم دقت كنند تحت هیچ شرایطی به یكپارچگی جامعه ایرانی خدشه وارد نكرده و از كاسبی قومیتی پرهیز كنند.
منبع:

1398/02/14
17:02:53
5.0 / 5
4130
تگهای خبر: شهروند , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
خرید زندگی