خرید زندگی

اتمام بازسازی مناطق سیل زده كشور طی ۹ ماه آتی

اتمام بازسازی مناطق سیل زده كشور طی ۹ ماه آتی

به گزارش خرید زندگی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور اظهار داشت: امیدواریم كار بازسازی مناطق سیل زده كشور در ۹ ماه آینده به اتمام برسد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محمد امید در مسافرت خود به خوزستان و در جمع خبرنگاران اظهار نمود: دولت در ارتباط با سیلاب تصمیمات به موقع و بسیار خوبی را اتخاذ نموده است. روزهای ابتدایی بود كه نخستین مصوبه در دولت انجام گرفت و وضعیت كار مشخص شد.

وی ادامه داد: در ادامه هم با عنایت به گزارش های میدانی كه به دست دولت رسید، مصوبات دیگری هم به تصویب رسید. این گزارشات میدانی همینطور سبب شد تا در نوع كمك ها به بعضی از مناطق تجدیدنظر شود و افزایش پیدا كند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور خاطرنشان كرد: اگر لازم باشد تا دولت در بعضی از مناطق حضور جدی تری داشته باشد و سیاست های خویش را تغییر دهد، اساساً در ستاد مركزی پیگیری می نماییم تا به بهترین شكل تصمیم گیری و نسبت به آن كار اقدام گردد.

امید عنوان كرد: جداول مربوط به خسارت های سیلاب در بخش های مسكن، مشاغل و همینطور خسارت اموال مردم در شهرها و روستاها آماده شده است.

وی با اشاره به اینكه پرداخت خسارت سیلاب به مردم در استان های خوزستان و لرستان شروع شده است، اظهار داشت: كار بازسازی هم در مناطق سیل زده شروع شده است. در این زمینه با تجربه ای كه از گذشته در كشور وجود دارد، امیدواریم كار بازسازی مناطق سیل زده كشور در ۹ ماه آینده به اتمام برسد.

امید در مورد بحث مدیریت سیلاب در خوزستان عنوان كرد: ارزیابی انجام گرفته در بحث مدیریت سیلاب در خوزستان ارزیابی مثبتی است و كار انجام گرفته در خوزستان فوق العاده است.

وی افزود: در این سیلاب مجموعه مدیریت بحران به استان سپرده شد و استان با عنایت به قابلیتی كه داشت توانست شرایط را به خوبی مدیریت كرد.

وی بیان كرد: دولت متعهد است تا همه خسارت های وارد شده به مردم جبران شود. گره هایی كه در بحث پرداخت ها هم وجود داشت یكی یكی در حال باز شدن هستند و مشكلی در این زمینه وجود ندارد.

امید با اشاره به افزایش حجم كمك های بلاعوض به سیل زدگان از جانب دولت تصریح كرد: بر مبنای حكم مقام معظم رهبری مقرر است تا از دو منبع صندوق توسعه ملی و منابع دولت برای پرداخت خسارت سیلاب استفاده گردد.

وی تصریح كرد: هنوز جمع بندی كامل خسارت ها از جانب دولت انجام نگرفته اما مقرر است مابه تفاوت نیاز دولت، از صندوق توسعه ملی برداشت شود.

1398/02/05
15:06:33
5.0 / 5
4748
تگهای خبر: اموال , دولت , كمك , مسافرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
خرید زندگی