خرید زندگی
رئیس سازمان آتش نشانی سمنان:

۸۲۰ مورد عملیات نجات توسط آتش نشانی سمنان انجام شد

۸۲۰ مورد عملیات نجات توسط آتش نشانی سمنان انجام شد

به گزارش خرید زندگی رئیس سازمان آتش نشانی سمنان، با اشاره به اینكه مأموران آتش نشانی سمنان طی سال ۹۷ در ۸۲۰ مورد عملیات نجات شركت كردند، اظهار داشت: در این بازه زمانی ۴۸۶ مورد حریق هم رخ داده است.سعید اسمعیل پور در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینكه این نهاد طی سال قبل به یك هزار و ۳۰۶ مورد حادثه و حریق رسیدگی كرده است، تصریح كرد: سهم آتش سوزی از این میزان حادثه ۴۸۶ مورد و عملیات امداد و نجات ۸۲۰ مورد بوده است.
وی با اشاره به اینكه در سال ۹۷، سامانه فوریت های امداد و نجات آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان ۱۲۵، شاهد دریافت ۲۸ هزار و ۷۵۳ تماس تلفنی بود، اضافه كرد: مجموعاً ۵۹۲ ساعت و ۱۲ دقیقه عملیات اطفا، امداد و نجات در شهر سمنان طی سال قبل صورت گرفته است.
تلاش برای تسریع در عملیات نحات
رئیس آتش نشانی سمنان با اشاره به اینكه میانگین حضور در صحنه از جانب مأموران آتش نشانی طی سال ۹۷، سه دقیقه و ۳۴ ثانیه بوده است، ابراز كرد: این زمان نسبتاً مناسب می باشد اما تلاش داریم بازهم این میزان را به حداقل برسانیم.
اسمعیل پور با اشاره به اینكه بی احتیاطی، نقص فنی خودرو، اتصالی برق و … بیشترین عوامل آتش سوزی در شهر سمنان طی سال ۹۷ بوده است، اظهار داشت: ۱۵۷ مورد آتش سوزی طی سال قبل در معابر شهری سمنان شامل ساختمان های متروكه، ضایعات و سطل های زباله و… رخ داده است.
وی با اشاره به اینكه رتبه دوم فراوانی آتش سوزی در شهر سمنان طی سال ۹۷ مربوط به منازل مسكونی با ۸۹ مورد است، ابراز كرد: فضای سبز با ۷۸ مورد رتبه سوم را به خود مختص كرده است.
۳۶۶ مورد حبس در آسانسور
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان با اشاره به اینكه پارسال ۳۶۶ مورد حبس در آسانسور در شهر سمنان رخ داده است، تصریح كرد: حبس شدن در آسانسور بیشترین فراوانی در میان عملیات امداد و نجات را طی سال ۹۷ به خود مختص كرده است.
اسمعیل پور با اشاره به اینكه باز كردن درب منزل و خودرو موسوم به امدادرسانی به محبوسان، حلقه یا انگشتر، تصادف و واژگونی خودرو، آسانسور و … بیشترین فروانی حوادث رخ داده پارسال بوده اند، تصریح كرد: آتش نشانی سمنان طی سال ۹۷ به ۱۴۱ مورد ورود و یا مزاحمت حیوانات موذی به منازل مردم و ۱۳۶ مورد محبوس شدن افراد در اماكن و منازل رسیدگی كرده است.
وی با اشاره به اینكه در بازه زمانی سال ۹۷ همینطور ۸۶ مورد حادثه و آتش سوزی در حومه شهر سمنان رخ داده است، بیان كرد: با وجود بعد مسیر، همواره مأموران آتش نشانی تلاش كرده اند تا در كوتاه ترین بازه زمانی خویش را به محل حادثه برسانند.
آموزش به اقشار مختلف
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان، تعداد نجات یافتگان حوادث مختلف در شهر سمنان طی سال قبل را یك هزار و ۱۵۳ نفر دانست.
اسمعیل پور اظهار داشت: پارسال همینطور ۱۷ هزار و ۳۶۳ نفر ساعت آموزش مقابله با مخاطرات در پیش دبستانی ها، مدارس، دانشگاه ها، كاركنان ادارات، شركت ها، مؤسسات دولتی و … انجام شده است.

1398/01/27
16:48:21
5.0 / 5
4645
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دولت , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
خرید زندگی