خرید زندگی
مدیركل امور مرزی وزارت كشور:

ویزای عراق رایگان، اما دریافت آن الزامی است

ویزای عراق رایگان، اما دریافت آن الزامی است

خرید زندگی: مدیركل امور مرزی وزارت كشور اظهار داشت: با عنایت به بلاعوض شدن صدور ویزا جهت اتباع دو كشور سفر به كشور عراق برای اتباع ایران همچنان مستلزم دریافت ویزا است.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، شهریار حیدری مدیركل امور مرزی وزارت كشور با اشاره به توافقات انجام گرفته با دولت جمهوری عراق درباب بلاعوض شدن صدور ویزا جهت اتباع دو كشور، گفت: سفر به كشور عراق برای اتباع ایران همچنان مستلزم دریافت ویزا است.

وی با اشاره به برخی از هموطنان كه بدون دریافت ویزا جهت سفر به كشور عراق به مرزهای زمینی بازگشت می كنند، خاطرنشان ساخت: برای سفر به كشور عراق دریافت ویزا الزامی است.

امضاء تفاهم نامه بین ایران و عراق درباب ایجاد و ساماندهی گذرگاههای رسمی

حیدری و رئیس كارگروه مرزهای رسمی وزارت كشور و كاظم محمد بریسم العقابی رئیس هیات گذرگاه های مرزی جمهوری عراق در زمینه ایجاد و ساماندهی گذرگاه های رسمی بین ایران و عراق مطابق توافقات و تعهدات دوجانبه، توافقنامه امضاء كردند.

این توافقات در قالب روابط دوستانه و رو به گسترش و همین طور به منظور تسهیل و تسریع در توسعه مبادلات تجاری و مسافری در مرزهای مشترك و پیرو توافقات راهبردی دو كشور در خلال سفر هیات عالیرتبه عراقی به ریاست عادل عبدالمهدی نخست وزیر جمهوری عراق در 17 فروردین صورت گرفت.

براساس گزارش پایگاه خبری وزارت كشور، توافقات انجام شده در این تفاهم نامه؛ راه اندازی مرز خسروی برای مسافرین، زائرین و ترانزیت _ رسمی شدن مرز سومار _ رسمی شدن مرزهای شوشمی و شیخ صله در استان كرمانشاه_ پیگیری راه اندازی مرز تیله كوه در استان كرمانشاه _ راه اندازی مرز چیلات و چنگوله در مرز ایلام _ رسمی شدن مرز سیرابند در استان كردستان _ رسمی شدن مرز كیله در استان آذربایجان غربی را شامل می شود.
1398/01/20
14:38:56
5.0 / 5
3886
تگهای خبر: دولت , ساخت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
خرید زندگی