خرید زندگی

ویژه برنامه های نوروزی شهرداری در دریاچه خلیج فارس

ویژه برنامه های نوروزی شهرداری در دریاچه خلیج فارس

به گزارش خرید زندگی مدیرعامل شركت عمرانی كاركنان شهرداری تهران با اشاره به اینكه برنامه های مختلف فرهنگی برای گردشگران نوروزی تدارك دیده شده است و این برنامه ها از ۱۰صبح تا ۲ صبح برگزار می شود، اظهار داشت: مهمترین اولویت ما، تزریق نشاط و آرامش به گردشگران نوروزی و جامعه هدف است تا هم میهنان از بستر مناسب دریاچه خلیج فارس كه سومین مقصد گردشگری تهران است، به صورت مطلوب بهره مند شوند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، مرتضی احمدی در جمع خبر نگاران درباره برنامه های نوروزی در این دریاچه اظهار داشت: شركت عمرانی كاركنان شهرداری تهران بعنوان متولی بهره برداری دریاچه خلیج فارس برای نخستین بار در نوروز ۹۸ برنامه های متنوع و مفرحی را برای میزبانی توریستهایی كه هر ساله از سراسر كشور به این دریاچه رجوع می كنند؛ تدارك دیده است.

احمدی افزود: برآورد ما این است كه در نوروز ۹۸ بیش ازدو میلیون بازدید كننده از این دریاچه وجود خواهد داشت؛ بنابر این با عنایت به برنامه ویژه ای كه شهرداری منطقه ۲۲ در استیج غربی دریاچه تدارك دیده است، شركت عمرانی برای نخستین بار برنامه های متنوعی شامل اجرای تئاتر و نمایش های خیابانی كه با مشاركت مردم اجرا خواهد شد، لحاظ كرده است. همینطور گروه های موسیقی خیابانی، شاهنامه خوانی، جشنواره بادبادك ها، مراسم نورافشانی به مدت ۱۰ شب، موسیقی زنده در فضای باز و... جهت پذیرایی از گردشگران و شهروندان تدارك دیده است. همكاری ما هم با گروه هایی است كه سابقه خوبی در زمینه فعالیت خود داشته اند.

وی اظهار نمود: از آنجایی كه برخی از برنامه ها نیاز به دریافت مجوز از مراجع ذیربط دارند و پیگیری دریافت مجوزها در دستور كار قرار گرفته است برنامه ریزی ها انجام شده كه بعد از قطعی شدن مجوزها این برنامه ها اعلام می شوند.

مدیرعامل شركت عمرانی كاركنان با اشاره به اینكه این برنامه ها بیشتر به مسائل اجتماعی می پردازند افزود: از یك گروه شاهنامه خوانی دعوت به عمل آمده چون كه نوروز یكی از كهن ترین جشن های به جا مانده از ایران باستان است؛ برنامه هایی مثل مار و پله بزرگ و گروه های موسیقی خیابانی جهت آرامش و افزایش نشاط اجتماعی تدارك دیده ایم تا گردشگران در كنار دریاچه فضایی شاد و پر از انرژی را تجربه كنند.

احمدی افزود: نزدیك ۱۰ شب راس ساعت ۲۱، برنامه نور افشانی در یكی از جزیره ها اجرا خواهد شد كه این برنامه ها ۱۳ فروردین مصادف با شب مبعث وسعت بیشتری خواهد داشت. همینطور مراعات و حفظ حرمت شب های وفات و شهادت در روزهای نوروز هم درنظر گرفته شده است. جشنواره بادبادك ها در ضلع شمالی این دریاچه تدارك دیده شده است.

مدیرعامل شركت عمرانی كاركنان اضافه كرد: مجموعه از كار فودها یا ون كافه ها در ضلع جنوبی دریاچه كه آرامش بیشتری نسبت به فضاهای دیگر دارد مستقر خواهند شد؛ از یك گروه حرفه ای دوچرخه سوار هم دعوت به عمل آمده تا نمایش آكروباتیك در ضلع شرقی دریاچه اجرا كنند؛ هماهنگی هایی هم با سازمان هلال احمر صورت گرفته است تا علاوه بر خدمات امدادی كه دارند فعالیت های ویژه ای را در دریاچه شهدای خلیج فارس مناسب كودكان و سالمندان داشته باشند.

احمدی افزود: استفاده از برنامه های ما برای عموم مجانی است و مبلغی را از مردم دریافت نمی كنیم؛ روز ۱۳ و ۱۴ فروردین هم دوعروسك غول پیكر عمو نوروز و ننه سرما را در اینجا خواهیم داشت چون كه این دوروز بیشترین رجوع كننده به دریاچه را داریم.

وی با اشاره به اینكه مجموعه خدمات ما در روزهای نوروز تا ساعت ۲ صبح است، اظهار داشت: تمام غرفه های ما در محوطه پیرامونی دریاچه، خویش را برای میزبانی از میهمانان نوروزی آماده كرده اند تا یك كار دسته جمعی به جهت اینكه فضای آرام و نشاط آوری فراهم گردد.

احمدی در پاسخ به این سوال كه برای لحظه سال تحویل چه برنامه هایی دارید؟ اعلام نمود: به دو دلیل ما برای لحظه سال تحویل برنامه ای نداریم؛ اول اینكه شهرداری منطقه ۲۲ در مقبره الشهدا برنامه معنوی ویژه ای را تدارك دیده است و ما هم مایل بودیم شهروندانی كه خارج از منزل سال نو را جشن می گیرند در این منطقه حضور داشته باشند و دیگر اینكه خیلی از شهروندان مایل هستند كه لحظه سال تحویل كنار خانواده خود باشند؛ بنابر این برنامه خاصی برای این شب تدارك دیده نشده است.

وی افزود: توزیع جمعیتی كه به منطقه رجوع می كنند در طول سال متفاوت می باشد. برای این محیط باید به صورت مداوم رویدادهای مختلفی طراحی و اجرا شود تا برای هر ایرانی محلی برای ثبت خاطره هایی شود كه با رجوع به این مكان، در ذهن به خوشی حك شود. وظیفه ما است كه دریاچه خلیج فارس را به نقطه ای برسانیم كه زنده بودن خویش را حفظ كند.
1397/12/29
14:19:46
5.0 / 5
4069
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
خرید زندگی