خرید زندگی

توقف عملیات عمرانی در تهران از یكم تا پنجم فروردین

توقف عملیات عمرانی در تهران از یكم تا پنجم فروردین

به گزارش خرید زندگی معاون خدمات شهری شهرداری تهران از توقف عملیات عمرانی در شهر تهران از یكم تا پنجم فروردین ماه اطلاع داد.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، مجتبی یزدانی در نشست خبری امروز در تشریح اقدامات معاونت خدمات شهری برای ایام پایانی سال و استقبال از نوروز همینطور پنج شنبه و جمعه آخر سال اظهار داشت: در پنج شنبه و جمعه پایانی سال رفت و آمد زیادی به بهشت زهرا انجام می شود كه علاوه بر تلاش سازمان بهشت زهرا ادارات دیگری هم همكاری خوبی با این سازمان دارند.

وی اضافه كرد: پلیس راهور تهران بزرگ بخصوص سردار مهماندار در پنجشنبه و جمعه آخر سال تلاش مضاعفی برای كنترل ترافیك در داخل بهشت زهرا و بیرون آن به همراه همكارانشان انجام داد تا رفت و آمد مردم تسهیل شود كه خوشبختانه این دو روز هم به خوبی ترافیك كنترل شد.

یزدانی افزود: خوشبختانه در این دو روز متروی تهران هم رفت و آمدهای شهروندان را به صورت مجانی به بهشت زهرا انجام داد و ما برای راهنمایی شهروندان در محدوده بهشت زهرا ۲۵۰ نفر با لباس های مخصوص بعنوان راهنما مستقر كردیم همینطور اپلیكیشن و نقشه سازمان بهشت زهرا به تسهیل رفت و آمد كمك شایان توجهی كرد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به كارگیری ماشین های برقی برای رفت و آمد شهروندان در محدوده بهشت زهرا اظهار داشت: علاوه بر ماشین های برقی تعدادی ون هم به كار گیری شد تا تردد شهروندان در بهشت زهرا سریع تر انجام و وقت شهروندان كمتر گرفته شود. نصب تابلوهای راهنما هم از روزهای قبل در محدوده بهشت زهرا در دستور كار قرار گرفت كه با همراهی دستگاه های ذیربط شاهد برگزاری مراسم این دور روز به بهترین شكل ممكن بودیم.

وی درباره اقدامات سازمان میادین میوه و تره بار برای ایام پایانی سال اظهاركرد: خوشبختانه زنجیره بسیار خوبی در سطح بازارهای میادین میوه و تره بار شكل گرفته كه دولت هم به ظرفیت موجود اعتقاد پیدا كرده است بنابراین مأموریت هایی را بخصوص در حوزه توزیع برخی اقلام به این سازمان واگذار كرده است. برای ایام پایانی سال از میان ۲۴۲ بازار موجود در شهر تهران در ۷۰ جایگاه علاوه بر توزیع میوه و تره بار، اقلام موردنیاز سفره هفت سین عرضه خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به اینكه اقلام عرضه شده در میادین میوه و تره بار با ۳۰ تا ۴۰ درصد ارزان تر نسبت به سطح شهر عرضه می شود، اظهار داشت: امسال خوشبختانه با هماهنگی مناسبی كه میان استانداری و فرمانداری تهران شكل گرفت به اعتراض اصناف پاسخ داده و تنها سه نمایشگاه بهاره برگزار گردید. سه نمایشگاه در محل مصلی، بوستان ولایت و خاوران برای عرضه اقلام ضروری برگزار گردید.

یزدانی در مورد هماهنگی مناطق با سازمان آتش نشانی برای برگزاری چهارشنبه پایانی سال هم اظهار داشت: برای این روز در مناطق تمهیدات لازم اندیشیده شده و امسال در ستاد بحران شهرداری تهران ادارات ذیربط در این امر فراخوان شدند كه از ساعت ۱۵ روز سه شنبه در محل ستاد بحران به صورت آماده باش مستقر باشند و در ستاد فرماندهی و آتش نشانی هم حضور پیدا می كنند و برای چهارشنبه پایانی سال تمامی آموزش های لازم هم داده شده است.

وی افزود: خوشبختانه امسال با تعامل صدا و سیما و رسانه ها اقدامات فرهنگی مناسبی انجام شده است بنابراین امیدواریم در چهارشنبه آخر سال مشكلی برای هیچ یك از شهروندان ایجاد نشود همینطور در ورودی های تهران و بوستان های شهر - كه محل اسكان موقت وجود دارد - خودروهای آتش نشانی مستقر خواهد شد.

یزدانی تصریح كرد: برای روز ۱۳ فروردین یعنی روز طبیعت در شش ورودی شهر تهران، چهارراه های اصلی و پارك های فرامنطقه ای خودروها و تجهیزات سازمان آتش نشانی وجود دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به افزایش ۱۴۰۰ تنی زباله روزانه شهروندان تهرانی در روزهای پایانی سال اشاره نمود و اظهار نمود: با عنایت به افزایش تولید زباله در روزهای پایانی سال به علت خانه تكانی ها به سازمان پسماند هم آماده باش دادیم تا در این قسمت بتواند با كار مضاعف اقدامات لازم را انجام دهد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران درباره تزئینات ویژه ایام پایانی سال و استقبال از بهار در تهران اظهار داشت: حدود ۷۵۰ كیلومتر مربع مساحت شهر تهران است و هر یك از شهروندان با عنایت به معابری كه از آنها عبور می كند نسبت به اقدامات ما قضاوت می كنند اما معاونت خدمات شهری امسال در چهار تا هفت معبر اصلی هر منطقه برای استقبال از بهار اقدامات تزئینی شامل نصب آثار حجمی، رنگ آمیزی نورپردازی و … انجام داده است.

وی درباره توسعه فضای سبز تهران به توسعه ۱۷ هكتاری بوستان های سطح شهر اشاره و اظهاركرد: این بوستان ها به تفكیك در منطقه یك در محله دربند ۴۲ هزار متر، در دركه ۱۹ هزار متر، در ولنجك ۱۵ هزار متر، در منطقه ۷، ۹، ۱۳، ۲۰ و۲۱ شاهد افزایش مساحت بوستان ها ظرف ماه های اخیر بوده ایم همینطور برای ایام پایانی سال در بلوار كشاورز نوروزگاه خواهیم داشت. در بعضی مناطق برخی سفره های هفت سین توسط خود مناطق و برخی توسط سازمان زیباسازی برپا می شود. زیر تمامی پل های سواره رو نورپردازی انجام می شود. ۱۱۰ المان نوری هم در شهر تهران نصب شده است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از توقف عملیات عمرانی از یكم تا ۵ فروردین ماه اطلاع داد و اظهار داشت: در این پنج روز به منظور ایجاد آرامش برای شهروندان هرگونه عملیات عمرانی متوقف خواهد شد همینطور با عنایت به دستور پیروز حناچی - شهردار تهران - ظرف ماه های گذشته جمع آوری كارگاه های عمرانی در دستور كار خدمات شهری شهرداری تهران قرار گرفته است. در ایام آتی هم تعداد دیگری از این كارگاه ها جمع آوری خواهند شد.

وی در ادامه اظهار داشت: برای ایام پایانی سال شست و شوی ایستگاه ها و قطارهای مترو و پایانه های داخلی شهر هم صورت خواهد گرفت.

یزدانی در مورد برگزاری نمایشگاه كتاب و مأموریت های شهرداری تهران در این حوزه اظهاركرد: با مكاتباتی كه با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی داشتیم همینطور بازدیدی كه عباس صالحی - وزیر ارشاد - از تغییرات مصلی داشت هماهنگی های لازم انجام شده و مأموریت هایی در حوزه برگزاری نمایشگاه به شهرداری تهران محول شده كه تلاش خواهیم كرد این مأموریت ها در تعطیلات ایام نوروز صورت گیرد.
1397/12/28
22:09:14
5.0 / 5
4367
تگهای خبر: آرام , آموزش , پلیس , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
خرید زندگی