خرید زندگی
مرضیه هاشمی در گفتگو با مهر:

حقوق بانوان در غرب نادیده گرفته می شود

حقوق بانوان در غرب نادیده گرفته می شود

به گزارش خرید زندگی مرضیه هاشمی اظهار داشت: در دنیای غرب خیلی از حقوق بانوان نادیده گرفته شده و تضعیف می شود و جنبش می تو كه چند سالی است به راه افتاده گویای این امر است.


مرضیه هاشمی خبرنگار شبكه پرس تی وی كه چندی قبل در جریان سفر به آمریكا بازداشت شده بود، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یكی از مهمترین تفاوت های زنان در دنیای غرب و ایران مبحث آزادی است، در ایران زنان و مردان از آزادی حقیقی و بیشتری نسبت به دنیای غرب برخوردار می باشند در حالیكه در غرب این طور نبوده و بیشتر شعار آزادی داده می شود.

وی با اشاره به تضعیف حقوق بانوان در غرب خاطرنشان كرد: در دنیای غرب خیلی از حقوق بانوان نادیده گرفته شده و تضعیف می شود و این در شرایطی است كه اغلب این امر پنهان می شود، جنبش «می تو» كه چند سالی است به راه افتاده گویای این امر است.

این خبرنگار اضافه كرد: جنبش «می تو» نشأت گرفته از سركوب زنان و تضعیف حقوق آنها است كه بعد از سال ها فشار جامعه غرب به بانوان حال خویش را به این شكل نشان داده است. بعلاوه شاهد آن هستیم كه در جهت همین سركوب، این جنبش از جانب رسانه ها و مسئولین غربی پنهان شده و اجازه فعالیت چندانی به آن داده نمی گردد.

هاشمی با اشاره به پیشرفت های زنان ایران در عصر حاضر تصریح كرد: جامعه ایران برای پیشرفت و رشد زنان نسبت به گذشته كاملاً متحول شده و به صورت كل قدم های بزرگی در زمینه رشد ایران برداشته شده است به طوری موفقیت ها و حضور زنان ایران در جامعه نسبت به گذشته قابل قیاس نیست.

وی تصریح كرد: تمامی زنان چه زنان ایران و چه زنان غرب باید بدانند كه یكی از وظایف اصلی بانوان ایفای نقش مادری، همسری و تربیت نسل آینده است.

این خبرنگار با اشاره به اینكه در عصر حاضر بسیار شنیده می شود كه زنان باید در جامعه حضور داشته باشند، تصریح كرد: این یك امر طبیعی است و كسی هم آنرا انكار نمی كند اما این حضور زنان در جامعه نباید به وظایف اصلی آنان كه تربیت فرزندان سالم و نسل موفق آینده كشورها است، لطمه بزند.

هاشمی خاطرنشان كرد: در حالیكه در دنیای غرب حضور و پیشرفتهای اجتماعی بعنوان یكی از مهم ترین نقش های زنان در نظر گرفته شود و باعث غفلت بانوان از نهاد خانواده مسئولیت های آنها در زندگی شده و در نتیجه آن هم شاهد معضلات اجتماعی در غرب هستیم.

1397/12/15
22:05:37
5.0 / 5
4662
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
خرید زندگی