خرید زندگی

كاشت درخت تدبیر با حضور روحانی، توزیع ۱۱ هزار تن میوه در شب عید در میادین تره بار

كاشت درخت تدبیر با حضور روحانی، توزیع ۱۱ هزار تن میوه در شب عید در میادین تره بار

خرید زندگی: معاون خدمات شهری شهرداری تهران برنامه های استقبال از بهار و نوروزی شهرداری را تشریح نمود و اظهار داشت: از ۱۵ اسفند ماه تا ۱۵ فروردین ماه ویژه برنامه های نوروزی شهرداری در سطح شهر اجرایی می شود.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، مجتبی یزدانی عصر امروز در نشست خبری كه به منظور تشریح برنامه های نوروزی شهرداری تهران در سال ۹۸ انجام شد با اشاره به اینكه برنامه های معاونت خدمات شهری در دو حوزه استقبال از بهار و ویژه برنامه های نوروزی تعریف شده است، اظهار داشت: از ۱۵ اسفند ماه تا ۱۵ فروردین ۹۸ برنامه های شهرداری در زمینه نوروز ۹۸ برگزار می گردد.

وی با اشاره به اینكه در حوزه فضای سبز و كاشت درخت به دفتر ریاست جمهوری و وزرا نامه نوشته ایم تا آنها باز درخت بكارند، اظهاركرد: جنگل كاری اراضی دامنه جنوبی البرز به مساحت ۱۲۵۰ هكتار انجام شده است و منتظر اعلام نهایی ریاست جمهوری هستیم همین طور تا ۷ فروردین ماه درختكاری ۱۱۰۰ اصله درخت در محور خیابان ولیعصر انجام خواهد گرفت.

یزدانی با اشاره به اینكه در ۲۲ منطقه و حاشیه معابر و بزرگراه ها ۵۰۰ طرح ویژه «فرش گل» پیش بینی شده است، اظهار داشت: ۱۷ هكتار فضای سبز باز پیش از سال نو به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینكه از ۲۹ اسفند ماه تا اختتام تعطیلات كاروان گل در تهران حركت می كند، اظهار داشت: هشت المان ثابت گل كاری باز در سطح شهر طراحی شده است و ۲۰۰ هزار نهال میان شهروندان و بنا به درخواست آنان توزیع خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران اضافه كرد: برنامه ویژه درختكاری داریم كه از ۱۵ اسفند تا ۲۱ اسفند ماه اجرا می گردد. در نظر داریم درخت «تدبیر» را باز با حضور رئیس جمهوری بكاریم.

وی با اشاره به اینكه در ۹ بوستان سفره هفت سین برپا می شود، اظهار داشت: در هفت بوستان فرامنطقه ای پایتخت باز امكان اسكان موقت برای مهمانان تهران در نظر گرفته و سایر بوستان ها برای حضور شهروندان آماده شده است.

یزدانی افزود: بلوار كشاورز به سبب آنكه محل برگزاری نوروزگاه است به صورت ویژه باز پیرایی می شود. ۹ نوروزگاه باز در محور ولیعصر- كه محور مورد هدف شهرداری تهران است - برپا می شود.

وی با اشاره به اینكه جشنواره نور تهران را در سه نقطه برپا خواهیم كرد همین طور كارگاه های حضوری هنرمندان در پایتخت برگزار می شود، اظهار داشت: پنج محور را باز به صورت ویژه نورآرایی می نماییم.
توزیع ۱۱ هزار تن میوه در شب عید
یزدانی در تشریح اقدامات سازمان میادین با اشاره به اینكه پنج بازار تا آخر سال افتتاح می شود، اظهار داشت: مناسب سازی مسیر برای معلولان و ایجاد سرویس بهداشتی ویژه آنان در دستور كار قرار دارد.

وی با اشاره به برگزار جلسات با وزارت كشاورزی و شهردار تهران اظهاركرد: بنا بگفته مسئولان دولت آنان ۱۱ هزار تن میوه و محصولات میوه ای در اختیار شهرداری قرار خواهند داد تا ما آنرا در بازارهای میادین مان توزیع نماییم البته شهرداری صرفاً توزیع كننده است.

یزدانی با اشاره به اینكه در ۱۵ بوستان فرامنطقه ای در روز طبیعت میادین میوه و تره بار برپا می شود، اظهار داشت: از ۲۵ تا ۲۹ اسفند ماه ساعت كار میادین به صورت یك سره تا ساعت ۲۱ خواهد بود.
هماهنگی با پلیس برای پوشش پنجشنبه آخر سال
وی در مورد هماهنگی های انجام شده در حوزه سازمان بهشت زهرا (س) باز با اشاره به اینكه علاوه بر عطر افشانی و غبار روبی از قبور شهدا، اهدای گل و گلدان به زائران و اجرای مراسم تحویل سال را باز خواهیم داشت، اظهاركرد: جلسات با پلیس راهور برای پوشش ترافیك سال تحویل و پنجشنبه آخر سال با محوریت مركز كنترل انجام شده است.

یزدانی با اشاره به اینكه اهتمام داریم سرویس حمل و نقل بلاعوض از مترو تا قطعه شهدا را راه اندازی نماییم، اظهار داشت: برای چهارشنبه آخر سال باز سازمان آتش نشانی برنامه های ویژه ای دارد و می خواهیم تا پیش از چهارشنبه آخر سال از نردبان های جدیدمان رونمایی نماییم.

وی اضافه كرد: ۱۰۰۰ تیم عملیاتی چهارشنبه آخر سال را پوشش می دهند البته بطور قطع با همكاری صدا و سیما در امتداد آموزش و كاهش مخاطرات چهارشنبه آخر سال اقدام خواهیم كرد همین طور اتوبوسی تحت عنوان پیك ایمنی از ۱۵ اسفند ماه در سطح شهر فعال خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران همین طور در حوزه پسماند با اشاره به اینكه معمولاً در ایام پایانی سال حجم زباله ها ۱۶۰۰ تا ۱۸۰۰ تن افزایش می یابد، اظهار داشت: البته با عنایت به شرایط حجم زباله های امسال حدود ۱۰۰۰ تن كاهش نشان داده است.

وی با اشاره به ساماندهی دستفروشان در بازارهای مخصوص اظهاركرد: با هماهنگی دستگاه های مختلف دستفروشان شناسایی و ساماندهی شده اند.

یزدانی همین طور در مورد كمبود سرویس های بهداشتی در روز طبیعت در سطح شهر اظهار داشت: جانمایی ها انجام شده و سرویس های بهداشتی سیار برای پوشش روز طبیعت در محل های مختلف نصب می شود.
1397/12/11
17:55:04
5.0 / 5
4209
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پلیس , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
خرید زندگی