خرید زندگی
رییس شورای اسلامی شهر تهران:

تنها راه عبور از مشكلات تأسی به امام راحل است

تنها راه عبور از مشكلات تأسی به امام راحل است

به گزارش خرید زندگی رئیس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: تنها راه عبور از مشكلات این است كه كارنامه انقلاب را ببینیم و به عملكرد حضرت امام خمینی (ره) تأسی نماییم و بدانیم كه پاسخگوی نیازهای امروزمان است.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محسن هاشمی رفسنجانی در مراسم تجدید میثاق كاركنان شهرداری تهران و اعضای شورای شهر تهران با آرمان های حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت: حضور در این مكان برای تجدید میثاق با امام خمینی (ره)، آرمان های ایشان و شهدای انقلاب برای بنده و خیلی از حاضران این جلسه بار عاطفی سنگینی دارد. به یاد دارم زمانی كه حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی حكم تنفیذ ریاست جمهوری خویش را از رهبر معظم انقلاب و یادگار امام (ره) دریافت نمودند، گفتند «به مخیله من نمی آمد كه این حكم را در نبود حضرت امام خمینی (ره) بگیرم» و امروز هم به مخیله من نمی آمد كه در غیاب آیت الله هاشمی رفسنجانی در اینجا صحبت كنم.
وی ادامه داد: خوب می دانیم كه امام (ره) در بدو پیروزی انقلاب، حكومت اسلامی را به جمهوری اسلامی تغییر دادند و جمله معروف كه «جمهوری اسلامی نه یك كلمه كم و نه یك كلمه زیاد» را بر زبان آوردند. ایشان با این كار ثابت كردند كه می خواهند جلوی استبداد و استعمار بایستند و انقلاب اسلامی با این دو مخالف است. آیت الله هاشمی رفسنجانی هم نخستین كتابی كه ترجمه كردند كتاب «سرگذشت فلسطین» یا «كارنامه سیاه استعمار» بود و با انتشار این كتاب مشخص كردند كه هدف انقلاب مبارزه با استعمار است و با انتشار كتاب بعدی به نام «امیركبیر» هدف دیگر انقلاب كه مبارزه با استبداد و توسعه كشور بود را بیان نمودند.
رئیس شورای اسلامی شهرتهران در ادامه اظهار داشت: الان در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در شرایطی هستیم كه مسئولیت هایمان دو چندان است. شاید در ابتدای انقلاب مشكلات بیشتر بود، اما اعتماد مردم به مسئولین زیاد بود. هم اكنون شاید وضعیت بهتر باشد، اما متأسفانه اطمینان مردم به مسئولین كم شده است و بر همین مبنا مسئولان باید كارآیی را بالا ببرند تا بتوانیم مشكلات را حل نماییم و اطمینان مردم را به دست بیاوریم.
محسن هاشمی اضافه كرد: در آستانه كاهش تحمل مردم هستیم و لزوم دارد كه با فعالیت مضاعف و بالا بردن كارآیی هایمان برای رفع مشكلات مردم حركت نماییم و مرجعیت های اجتماعی را هم حفظ نماییم. تنها راه عبور از مشكلات این است كه كارنامه انقلاب را ببینیم و به عملكرد حضرت امام خمینی (ره) تأسی نماییم و بدانیم كه پاسخگوی نیازهای امروزمان است.
وی با بیا اینكه حضرت امام خمینی (ره) همواره به مردم اهمیت ویژه ای می دادند، اظهار داشت: امام (ره) در مواجهه با مردم رفتاری متفاوت داشت و از آنها تنها پیروی نمی خواست و در ساختار جمهوری اسلامی برای مردم جایگاه مهمی در نظر گرفته بود. بنابراین انتخابات در جمهوری اسلامی همواره با شور و هیجان بالایی برگزار می شود؛ همچنان كه دیدید در انتخابات اخیر شورای اسلامی شهر هم مردم با شور و هیجان بالایی شركت كردند و رأی خویش را به صندوق ها انداختند. ما هم همان گونه كه مردم در این انتخابات حضور فعالانه داشتند، باید به نتیجه انتخابات و نظر مردم دقت كنیم.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، هاشمی، شوراهای اسلامی شهر را یكی از مظاهر حضور مردم در حاكمیت دانست و خاطرنشان كرد: با تلاش های آیت الله طالقانی در قانون اساسی، چندین اصل به شوراهای شهر اختصاص یافت. با این وجود شوراهای شهر حدود ۲۰ سال پس از پیروزی انقلاب با انتخابات تشكیل شد، البته هنوز وظایف قانونی مدنظر در قانون اساسی به شوراها داده نشده كه امیدواریم این وظایف واگذار شود.1397/11/12
13:30:41
5.0 / 5
4619
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
خرید زندگی