خرید زندگی

دو تذكر شورا درباره پل های عابر و دپوی لجن فاضلاب

دو تذكر شورا درباره پل های عابر و دپوی لجن فاضلاب

خرید زندگی: عضو شورای اسلامی شهر تهران به عدم مكانیزه شدن پل های عابر پیاده انتقاد نمود.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، حجت نظری بامداد امروز (یكشنبه ) در تذكر قبل از دستور خود با بیان این كه تذكر من به معاونت حمل و نقل است چونكه در مورد وضعیت پل های عابر پیاده و مكانیزه كردن آنها اقدام عاجلی انجام نداده است، در این باره اظهار داشت: پل عابر پیاده مقابل داروخانه "13 آبان" و خیلی از مراكز خرید مكانیزه نیست و این مساله سبب به زحمت افتادن مردم به خصوص سالمندان شده است و گاهی شاهد می باشیم كه برخی پل های مكانیزه موجود باز هفته ها خراب هستند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این كه ایستگاه "شادمان" كه تقاطع خط 2 و 4 مترو است فاقد امكانات لازم است، تصریح كرد: عموما آسانسورهای مترو باز خراب هستند و برای آنها فكری نمی گردد.

وی افزود: شركت مترو باز پاسخ قابل قبولی برای گودال های خالی ایستگاه های مترو كه پله برقی در آن هنوز نصب نشده است، نمی دهد.

نظری همین طور به سهمیه طرح ترافیك خبرنگاران اشاره و اظهار نمود: حدود دو ماه تا آخر سال باقی مانده است و با وجود تمام تذكرات در مورد انتشار نام و سهمیه رسانه هایی كه طرح ترافیك گرفته اند، اما هنوز این مساله اعلام نشده است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران در ا دامه و با اشاره به این كه ساز و كار اعطای طرح ترافیك به خبرنگاران و عكاسان نامشخص است، در این باره، توضیح داد: باید گزارشی در مورد تاثیر طرح ترافیك جدید بر روی كاهش آلودگی هوا و ترافیك منتشر شود.
همین طور مجید فراهانی دیگر عضو شورا باز در تذكری قبل از دستور خود با اشاره به انباشت فاضلاب به ضرورت دفن مناسب لجن و كود انسانی اصرار كرد و اظهار داشت: تكمیل شبكه فاضلاب یكی از اقدامات موثر در راه توسعه پایدار می باشد. هر چند كه در تهران با تاخیر شروع شده است، اما به سرانجام رسیدن آن باید در دستور كار وزارت نیرو و مدیریت شهری قرار گیرد تا شاهد عوارض زیست محیطی ناشی از آن نباشیم.
او در آخر با انتقاد از اقدامات ناهماهنگ و جزیره ای، تصریح كرد: حدود هشت سال است كه شركت فاضلاب تهران در "خرمن تپه" در جنوب تهران زمینی حدود هزار هكتار را محلی برای انباشت و دپوی لجن فاضلاب تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران تبدیل نموده است و برای مدیریت این لجن ها و كود انسانی باید چاره ای اندیشیده شود و بر همین مبنا به شهرداری تهران تذكر داده می شود تا اقدامات مناسب و به موقعی انجام دهد تا بیشتر از این شاهد مشكلات نباشیم.
1397/10/23
13:52:34
5.0 / 5
4678
تگهای خبر: شهرداری , مدیریت شهری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
خرید زندگی