خرید زندگی
معاون رئیس جمهور عنوان كرد:

قانون پشتیبانی از كودكان و نوجوانان در مراحل پایانی

قانون پشتیبانی از كودكان و نوجوانان در مراحل پایانی

به گزارش خرید زندگی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به قانون پشتیبانی از كودكان و نوجوانان، اظهار داشت: این قانون در حال سپری كردن مراحل آخر است و امیدواریم مرحله نهایی بزودی ابلاغ شود.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، معصومه ابتكار بامداد دوشنبه در حاشیه بازدید از اورژانس اجتماعی استان البرز، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هدفم از سفر به البرز دیدار با مردم شریف این استان است.
وی با تاكید بر اینكه در این سفرها به تبیین سیاست های دولت در زمینهٔ مسائل مربوط به زنان و خانواده می پردازیم، اظهار داشت: تلاش می نماییم با صاحب نظران، فعالان، تشكل ها و دانشگاهیان در این زمینه نشست های برگزار نماییم.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به حضورش در جلسه شورای اداری استان البرز، اظهار داشت: در این نشست برنامه های دولت در حوزه عدالت جنسیتی تبیین خواهد شد.
ابتكار با اشاره به برگزاری نشستی با عنوان گفتگوی ملی خانواده، اظهار داشت: در این سفر از بند زنان زندان كچویی بازدید می نماییم.
وی با اشاره به بازدیدی كه بامداد از واحد تولیدی یك بانوی كارآفرین داشته است، اظهار داشت: در این واحد تولیدی ۲۰۰ نفر مشغول به كار هستند كه تعداد قابل توجهی از آنان را زنان می سازند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: افزایش قیمت نفت برای بعضی از واحدهای تولیدی مشكل بوجود آورده است چونكه با كاهش نرخ ارز همچنان تهیه مواد اولیه با مشكل مواجه می باشد.
اورژانس اجتماعی مهم ترین مرحله مداخله در صدمه های اجتماعی استابتكار در بخش دیگری با اشاره به بازدید از شیرخوارگاه امام علی (ع)، اظهار داشت: بهزیستی در این شیرخوارگاه خدمات باكیفیتی عرضه می كند، امیدواریم نقش سازمان های مردم نهاد و خیریه ها در این حوزه بیشتر شود.
وی با تاكید بر برون سپاری امور به بخش خصوصی، اظهار داشت: تا جایی كه قانون اجازه می دهد باید برون سپاری امور صورت گیرد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینكه استان البرز سرمایه های اجتماعی خوبی دارد، اظهار داشت: امیدواریم در این استان شاهد افزایش فعالیت های سازمان های مردم نهاد باشیم.
ابتكار با اشاره به بازدیدی كه از اورژانس اجتماعی استان البرز داشته است، اظهار داشت: از مركز مداخله سطح یك كرج بازدید كردیم، اورژانس اجتماعی مهم ترین مرحله مداخله در صدمه های اجتماعی است.
وی افزود: یكی از مؤثرترین مداخلات اورژانس اجتماعی این است كه امكانی به فرد می دهد تا اگر خود یا دیگران در معرض صدمه هستند را گزارش كند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در ادامه به مسئله كودك آزاری اشاره نمود و اظهار داشت: خوشبختانه در كشور قوانین و مقررات جدی در این حوزه داریم و آموزه های دینی ما رعایت حقوق كودك را سفارش می كند.
بازنگری در مسئله كودك همسری یك مطالبه عمومی است
ابتكار با اشاره به قانون پشتیبانی از كودكان و نوجوانان، تاكید كرد: این قانون در حال سپری كردن مراحل آخر است و امیدواریم مرحله نهایی بزودی ابلاغ شود.
وی اظهار داشت: اورژانس اجتماعی این فرصت را به كودكان می دهد كه با تماس تلفنی از صدمه و آزاری كه تهدیدشان می كند، مشاوران بهزیستی را آگاه كنند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: آگاهی و اطلاع از اورژانس اجتماعی سبب می گردد كسانی كه مجرم هستند و قصد و نیت مجرمانه دارند، بدانند كه چنین امكانی فراهم شده تا امنیت اجتماعی مردم تأمین شود.
ابتكار در بخش دیگری اظهار داشت: از سال قبل تدوین سند ارتقا و بهبود زنان و خانواده را در ۳۱ استان پیگیری و موفق به امضای تفاهم نامه با استانداران شده ایم. استان البرز سند ارتقا و بهبود زنان را تنظیم كرده است.
وی اظهار داشت: این سند برنامه ای عرضه می كند كه حوزه های صدمه زنان و خانواده را مشخص شود و بر طبق این برنامه برای كاهش شكاف های موجود در عرضه خدمات تلاش می گردد.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در بخش دیگری با اشاره به سرنوشت لایحه كودك همسری، اظهار داشت: من امیدوارم مجلس شورای اسلامی در این خصوص بازبینی كند چونكه معتقدیم بحث مهمی است و یك مطالبه عمومی است.
یك پیشنهاد این است كه اگر ازدواج در سن پایین خوب است همه قوانین تغییر كند تا بچه های ۱۳ ساله بتوانند رای دهند، گواهینامه بگیرند و حق درخواست طلاق داشته باشندابتكار اظهار داشت: بر مبنای آماری كه مركز آمار و مراكز مختلف مربوط به صدمه ها عرضه می دهند، میزان طلاق و صدمه های دیگر در ازدواج های با سن پایین یا همان كودك همسری می تواند افزایش پیدا كند.
وی تاكید كرد: این مورد باید با دقت بیشتری از جانب مجلس شورای اسلامی موردتوجه قرار گیرد، امیدوارم بازبینی صورت گیرد و ما بتوانیم به طورجدی و با عنایت به واقعیت های اجتماعی در این خصوص تصمیم بگیریم.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده اظهار داشت: معاونت زنان و خانواده به جد پیگیر بازبینی لایحه كودك همسری است. متأسفانه در مناطق حاشیه ای كشور امكان دارد درصد این مورد بیشتر باشد، نگرانی های زیادی در این خصوص داریم و امیدواریم در مرحله اول مسئله قانونی و در مرحله بعد آگاهی لازم نسبت به این مورد كه ازدواج یك مرحله مهمی از زندگی است به جامعه عرضه شود.
ابتكار اظهار داشت: یك پیشنهاد این است كه اگر ازدواج در سن پایین خوب است همه قوانین تغییر كند تا بچه های ۱۳ ساله بتوانند رای دهند، گواهینامه بگیرند و حق درخواست طلاق داشته باشند.
وی اظهار داشت: واقعیت موجود این است كه برخی قوانین موجود سنخیتی با هم ندارند. چندگانگی وجود دارد كه مردم را با مشكل مواجه می كند.

1397/10/10
14:24:23
5.0 / 5
4305
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
خرید زندگی