خرید زندگی
با شعار ایجاد شهرهای هوشمند، تاب آور و زیست پذیر؛

پنجمین مجمع شهرداران آسیایی راه اندازی شد

پنجمین مجمع شهرداران آسیایی راه اندازی شد

به گزارش خرید زندگی پنجمین مجمع شهرداران آسیایی با حضور تعدادی از شهرداران شهرهای آسیایی و با شعار تولید شهرهای هوشمند، تاب آور و زیست پذیر راه اندازی شد.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، در ابتدای این مراسم، گشتاسب مظفری دبیركل مجمع شهرداران آسیایی ضمن تقدیر از شهردار غازی آنتپ و میهمان نوازی مردم این شهر اظهار داشت: این مجمع كوشش كرد تا محملی را برای انتقال تجربیات شهرهای آسیایی فراهم آورد. در واقع هدف از تاسیس این مجمع تولید شبكه ارتباطی میان شهرهای آسیایی بود و در عمل هم این شهرها برای حل مشكلات با هم حركت كردند.

وی افزود: مجمع شهرداران آسیایی در آینده هم به فعالیت های خود ادامه می دهد و كاربردی تر هم خواهد شد.

مظفری با تاكید بر این كه شهرهای آسیایی می توانند تاب آور، زیست پذیر و هوشمند باشند، خاطرنشان كرد: در این چارچوب باید روابط خویش را با نهادها و سازمان ها در بعد منطقه ای و جهانی گسترش دهیم.

در ادامه این برنامه، فنگ یویینگ، معاون شهردار هایكو كه ریاست چهارمین دوره از مجمع را بر عهده داشت، به نمایندگی از شهردار با اشاره به خصوصیت های بارز این شهر اظهار داشت: هایكو از نظر سازمان های جهانی نخستین شهر سالم چین و دومین شهر آبی دنیا است. این شهر با ۱۳۹ شهر در دنیا امكان ارتباط دارد و سال قبل ۲۲ میلیون نفر با سیستم حمل و نقل آن جا به جا شدند.

وی اظهار داشت: شهردار هایكو در دوره ای كه ریاست مجمع شهرداران آسیایی را بر عهده داشت كوشش كرد تا نقش مهمی را در توسعه و پیشرفت ارتباط میان این شهرها ایفا كند.

به گزارش شهرنوشت، در این برنامه همینطور سیامك مقدم، نماینده اسكان بشر سازمان ملل متحد كه به نمایندگی از رئیس این سازمان در افتتاحیه حضور داشت، به تجربه شهردار بودن رئیس این سازمان اشاره و به از نقل وی عنوان كرد: هنگامی كه شهردار بودم كلیه مشكلاتی كه یك شهر می تواند داشته باشد را تجربه كردم و بر این اساس به اشتراك تجربه در این حوزه ایمان دارم.

وی با اشاره به اینكه مجمع شهرداران آسیایی فرصتی استثنایی است، خاطرنشان كرد: شعار این دوره از مجمع تولید شهرهای هوشمند، تاب آور و زیست پذیر در آسیا است.

مقدم افزود: برای تولید این وضعیت، شهرها باید مقابله با تغییر اقلیم، ساخت و سازهای غیرمجاز و بحران های انسانی را در اولویت قرار دهند. واقعیت این است كه پیشرفت ها را باید تداوم پذیر نماییم و نباید این موضوعات در حد یك حرف باقی بماند.

وی با تاكید بر اینكه ضروری می باشد تا شهرهای تداوم پذیر را به نسل های آینده منتقل نماییم، اظهار داشت: به جهت اینكه بتوانیم مدیریت محلی را تقویت نماییم، باید رابطه شهرها بعنوان دولت های محلی را در سطح منطقه گسترش دهیم.

مقدم اضافه كرد: این مجمع كمك می نماید تا شهرهای سالم تری داشته باشیم.

فاطمه شاهین، شهردار غازی آنتپ بعنوان آخرین سخنران این جلسه، عنوان كرد: امروز در یكی از مهم ترین مراكز راه ابریشم گرد هم آمده ایم و امیدوارم با همگرایی بتوانیم میراث آنرا به نسل های آینده منتقل نماییم.

وی با اشاره به اینكه قرن ۲۱ قرن آسیا خواهد بود، خاطرنشان كرد: تا زمانی كه در آسیا با هم متحد باشیم، دنیایی را خواهیم ساخت كه شاهد فقر در آن نباشیم.

شاهین با تاكید بر اینكه نباید انتظار داشته باشیم دولت های مركزی مشكلات ما را حل كنند، اظهار داشت: در عصر علم و فناوری هستیم و ملتی كه این ها را در اختیار داشته باشد تمدن ساز خواهد بود.

وی تصریح كرد: باید با تاكید بر افكار و اندیشه های متفكران بزرگی مانند مولانا و با استفاده از انسجام و همگرایی بار دیگر شهرهای آسیایی را از نو بسازیم. اسیا یك ارزش است كه هر روز به اوج می رسد، در مقابل اروپایی كه هر روز پیرتر می گردد.

شاهین با تاكید بر لزوم احیای راه ابریشم و ارتباط مستحكم شهرهای مربوط به آن اظهار داشت: نیاز به ساختن جهان زیباتر داریم و در این راستا شهرداران از ابتدا باید رعایت اصول دموكراسی را سرلوحه خود قرار دهند.

در این بخش مجموعه ای از اقدامات شهرداری غازی آنتپ در سال های اخیر در ارتباط با احیای فضای تاریخی و تولید زیرساخت های مترو از جانب شهردار این شهر تشریح شد.
1397/09/10
23:12:26
5.0 / 5
4642
تگهای خبر: تولید , دولت , ساخت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
خرید زندگی