خرید زندگی

ضرورت ارسال لایحه پیش نویس بودجه سال ۹۸ به شورای عالی استان ها

ضرورت ارسال لایحه پیش نویس بودجه سال ۹۸ به شورای عالی استان ها

خرید زندگی: رییس شورای عالی استان ها اظهار داشت كه باید پیش نویس لایحه بودجه سالیانه كشور به شورای عالی استان ها ارسال شود و نظرات اعضای این شورا درباب بودجه ستاندن شود.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، مرتضی الویری، در یازدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان ها با اشاره به حادثه تصادف گلستان و درگذشت رییس سازمان تامین اجتماعی و معاون پارلمانی وی، اظهار داشت: آقایان نوربخش و تاج الدین از سرمایه های ثمین كشور بودند. متاسفانه در حمل و نقل و جاده ها نیروهای ارزشمندی را از دست داده ایم.

الویری اضافه كرد: درباب وظایف شورای عالی استان ها یكی از مهم ترین موضوعات بحث آموزش است كه اساسا در توسعه نقش شورای عالی استان ها كه این آموزش را برعهده دارند جایگاه ویژه ای است. در كشور در سوژه آموزش صدا و سیما، وزارت كشور و شورای عالی استان ها وظایفی را برعهده دارند كه متاسفانه، سازمان صدا و سیما و وزارت كشور در انجام وظایف خود در حوزه آموزش، سهل انگاری می كنند.وی افزود: با عنایت به این نكته قانونی باید شرایطی فراهم گردد تا در تفاهمنامه ای سه جانبه زمینه عملكرد مناسب تر درباب آموزش در سطح استان ها فراهم گردد پس كمیسیون های تخصصی شورای عالی استان ها باید به فوریت ساز و كار تحقق این مهم را فراهم آورد.

رییس شورای عالی استان ها در بخش دیگری از صحبت های خود به اصل ۱۰۱ قانون اساسی اشاره نمود و اضافه كرد: در این اصل تاكید گردیده است كه به منظور جلوگیری از تبعیض و تهیه برنامه توسعه استان ها، شورای عالی استان ها تشكیل گردد و برابر بند پنج قانون وظایف و انتخابات شوراها و شهرداری ها سازمان برنامه و بودجه موظف است یك نسخه از لایحه پیش نویس بودجه سالیانه كشور را به شورای عالی استان ها ارسال نماید و نظرات اعضای این شورا را ستاندن كند كه متاسفانه سپس گذشت پنج دوره از تشكیل شوراها هنوز این اتفاق رخ نداده است.

وی اضافه كرد: لازم است فرایند اجرای سوژه ارسال پیش نویس بودجه سالیانه كشور به شورای عالی استان ها پیگیری شود. در غیر این صورت برای بودجه سال آینده اگر این مهم محقق نشود اساسا از نظر اداری و حقوقی مشكل احداث خواهد داشت.

رییس شورای عالی استان ها خطاب به اعضای این شورا، اظهار داشت: جلسه امروز (پنجشنبه ) مقرر بود ساعت ۸: ۳۰ تشكیل گردد، اما متاسفانه با ۲۵ دقیقه تاخیر تشكیل شد. در این شرایط ما فرصت كافی برای بررسی دستور جلسات را نخواهیم داشت.


1397/09/01
20:48:06
5.0 / 5
4643
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
خرید زندگی