خرید زندگی
وزیر رفاه تاكید كرد؛

نیازمند ساماندهی بانك جامع معلولان هستیم

نیازمند ساماندهی بانك جامع معلولان هستیم

خرید زندگی: وزیر رفاه با اشاره به اینكه نیازمند بانك جامعی درباب توانمندی ها و آموزش مورد نیاز معلولان هستیم، اظهار داشت: برای بهبود وضعیت و تسهیل در امور معلولان، باید از همه ظرفیت ها استفاده نمائیم.


به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر، محمد شریعتمداری در اولین كنفرانس ملی كودكان دارای معلولیت كه پگاه امروز برگزار شد، گفت: توجه به اعتماد عمومی مهمترین سرمایه دولت و ملت ها است و تفكر غلط، ناتوان خواندن معلولان است بنا بر این باید در جهت به فعلیت رساندن توانمندی های این افراد تلاش نماییم.
وی اضافه كرد: به معلولان وعده می دهیم بدون حضور آنها، برایشان تصمیم گیری نكنیم و همین طور با استفاده از تكنولوژی های نوین، توانمندی های آنها را تقویت نماییم.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه دولت باید تسهیلگر و تنظیم گر امور معلولان باشد، اظهار داشت: باید از همه شركای اجتماعی برای رسیدن به اهداف بهره مند شویم و همه باید برای بهبود زندگی و وضعیت مردم تلاش كنند.
شریعتمداری اشاره كرد: وزارت تعاون باز از این قاعده مستثنی نیست و علاوه بر فعالیت های حوزه های بیمه ای و امدادی، در امتداد پشتیبانی از افراد معلول و شكوفایی توانمندی های آنها اقدام خواهدنمود.
وی اظهار داشت: بیشتر از ۲۵ هزار معلول در سال متولد می شوند و همین طور از میان ۲۴۰ هزار كودك معلول، ۱۵۰ هزار نفر آنها در مدارس استثنایی تحصیل می كنند و این سوژه نشان داده است كه رسالت سنگینی در حوزه تنظیم مقررات و پیشگیری بر عهده ما است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی به قانون جامع پشتیبانی از حقوق معلولان اشاره نمود و اضافه كرد: این قانون یكی از قوانین مترقی در كشور است كه با اجرای آن، امیدواریم گامی برای رفع مشكلات این افراد برداریم كه البته در این راه به بهبود زیرساخت ها باز نیازمندیم.
شریعتمداری گفت: استفاده از همكاری و هم اندیشی جامعه بین المللی باز از دیگر اقداماتی است كه باید صورت گیرد و از تكنولوژی ها باز باید در جهت رفع مشكل ناشی از معلولیت ها بهره برد.
وی اشاره كرد: برخی دارای معلولیت های پنهان هستند و برخی باز آشكار و امكان دارد خیلی از افرادی كه به ظاهر سالم هستند، دچار معلولیت باشند اما معلولیتشان مشخص نباشد بنا بر این باید در جهت شكوفا شدن و ارتقای توانمندی این افراد اقدام نمود.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه نیازمند بانك اطلاعاتی جامعی درباب معلولان هستیم، اظهار داشت: البته هم اكنون بانكی در سازمان بهزیستی از افراد معلول وجود دارد اما باید با عنایت به توانمندی و آموزش های مورد نیاز این افراد، برای ساماندهی بانك اطلاعات جامع اقدام نماییم و وزارت رفاه باز در این راه همراه بهزیستی و معلولان است.

1397/08/28
13:16:45
5.0 / 5
4755
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
خرید زندگی