خرید زندگی

اولویت های شهردار جدید از منظر حیدری

اولویت های شهردار جدید از منظر حیدری

خرید زندگی: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بر لزوم توجه به ایجاد فضای نشاط، شادی و امید در فضای عمومی شهر از جانب شهردار جدید پایتخت تاكید نمود.


غلامرضا حیدری در گفت وگو با ایسنا با اشاره به انتخاب پیروز حناچی بعنوان شهردار جدید تهران اظهار داشت: به نظر من یكی از اولویت های اصلی كه شهردار منتخب شورای شهر تهران باید مورد توجه قرار دهد برنامه ریزی برای داشتن منابع پایدار می باشد تا شهرداری از حالت شهرفروشی و اتكای اصلی منابع درآمدی به تراكم فروشی نجات پیدا كند، چون كه تخلفات و سوء استفاده و همینطور زد و بند و رشوه خواری هایی می تواند در دل این امر نهفته باشد.

وی اضافه كرد: شهردار جدید پایتخت باید به صورت ضربتی برای آلودگی هوای تهران فكری كند. سمی شدن هوا، هزینه های درمان مردم را هم افزایش داده و باعث گسترش انواع بیماری ها، سردرد، ناراحتی های ریه، بیماریهای قلبی، افسردگی و حتی بی حوصلگی شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادامه حل مشكل پایتخت را از دیگر اولویت های ضربتی شهردار تهران عنوان و تصریح كرد: گفته می گردد كامیون ها، موتورسكلت ها و خودروهای سواری بیشترین سهم را در تولید آلودگی دارند، اما به هرحال راهكارهایی هم وجود دارد كما این كه شهرهای بزرگ دنیا گرفتار این معضل بوده اند، اما بنا به اقتضائات خود راهكارهایی را در پیش گرفته اند توسعه حمل و نقل عمومی بخصوص مترو باید جزو اقدامات اصلی باشد حتی اگر برای توسعه مترو نیاز به استفاده از منابع صندوق توسعه ملی هم باشد ارزش اش را دارد و شهردار باید با كمك شورای شهر این مورد را دنبال كند.

حیدری همینطور افزود: انتظار داریم شهردار جدید تهران فضای عمومی شهر را به سمتی ببرد كه بتواند نشاط، شادی و امید در مردم تولید كند.

این عضو فراكسیون مجلس شورای اسلامی با بیان این كه شهردار جدید نباید صرفا روی تخلفات گذشته تمركز كند، اضافه كرد: این مساله می تواند یك مسیر انحرافی و باتلاقی در مدیریت شهری باشد. من همینطور به ایشان سفارش می كنم اولویت اصلی اش جابه جایی نیروها نباشد. البته قضاوتی در مورد نیروهای فعلی ندارم، ولی فكر می كنم این مورد را باید در اولویت های بعدی قرار دهد.

وی همینطور اظهار داشت: امیدواریم آقای حناچی كه قبل از این عضو شورای عالی شهرسازی و معماری و معاون وزیر راه و شهرسازی بوده و با مبانی نظری و تجری این حوزه آشنایی دارد با حمایت همه نهادها و ارگان ها بخصوص بیت مقام رهبری امكان خدمت به مردم را پیدا كند. از جریانات سیاسی هم می خواهیم به دنبال حاشیه سازی برای ایشان نباشند. نگاه ما باید خدمت به مردم و در جهت تولید انسجام و همینطور رضایتمندی مردم باشد و گرنه این فضا به باتلاقی تبدیل می گردد كه اصلاح طلب، اصولگرا، تندرو و كندرو را با هم می برد.
1397/08/24
22:47:34
5.0 / 5
4777
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
خرید زندگی