خرید زندگی
فتاح در مناطق زلزله زده غرب:

امروز روز وفای به عهد ما است، راه اندازی ۲۵۰۰خانه در ۵۵۰ روستا

امروز روز وفای به عهد ما است، راه اندازی ۲۵۰۰خانه در ۵۵۰ روستا

خرید زندگی: رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) به صورت نمادین یكی از خانه های روستایی در روستای گورسفید در گیلان غرب كرمانشاه را افتتاح نمود.به گزارش خرید زندگی به نقل از مهر پرویز فتاح در آئین افتتاح ۲ هزار واحد مسكونی احداثی اظهار داشت: پس از زلزله سال قبل همه ایران به كمك كرمانشاه آمدند. باید از همه مردم ایران و مردم كرمانشاه بابت خلق این حماسه تشكر نماییم.
وی اضافه كرد: مقام معظم رهبری در هفته اول بعد از زلزله در منطقه حضور پیدا كردند. رئیس جمهور و دیگر مقامات هم برای بازسازی پای كار آمدند.
فتاح با اشاره به اینكه این افتتاح مختصر بخشی از ۱۰۰ هزار واحد تخریبی در منطقه كرمانشاه است، اظهار داشت: این ۲ هزار واحد مسكونی و ۵۰۰ واحدی كه اوایل تیرماه افتتاح شد، مربوط به ضعیف ترین مردم منطقه بود. منزل نیازمندانی كه همه چیزشان را از دست داده بودند.
وی بیان داشت: این افتتاح با بقیه افتتاح ها بسیار متفاوت می باشد. نظام اسلامی توانسته همه مردم را پای كار بیاورد. اینجا همه كمك كردند. ما بعنوان كمیته امداد، مردم و دولتمردان پای كار آمدند. هزینه این واحدها را مردم و دولت پرداخت كردند. امروز روز وفا به عهدمان است.
رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: من قول به مردم ایران دادم و یقین داشتم كه این قول شدنی است و بابت انجام آن از همه تشكر می كنم.
فتاح با اشاره به اینكه در اوایل زلزله همه نگران بودیم، اظهار داشت: بحث سرما و بارندگی وجود داشت. باید چادر و كانكس توزیع می كردیم. بحث نیازهای اولیه باید مرتفع می شد. این كار ضربتی كه در كرمانشاه انجام شد در جهان نمونه است و این افتخاری برای نظام اسلامی ما است.
رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به زلزله بم اظهار داشت: در آنجا ۱۲۰۰ خانه تحت پوشش كمیته امداد صدمه دید ۲ سال طول كشید كه آن خانه ها انجام شد و الان سرعت ما ۲ برابر شده است.
وی اضافه كرد: ما در كمیته امداد ۲ هزار كامیون جنس به ارزش ۸۰ میلیارد به مناطق زلزله زده ارسال كردیم. مردم ۶۰ میلیارد امانات نقدی در یك سال به ما سپردند كه ما برای هر خانه روستایی ۱۲ میلیارد و برای هر خانه شهری ۱۵ میلیارد هزینه كردیم. هنوز هم بخشی از پول مردم باقی مانده است.
فتاح با اشاره به اتمام ساخت ۲۵۰۰ خانه تحت پوشش كمیته امداد اظهار داشت: حالا ۲۷۰۰ خانه در كرمانشاه وجود دارد كه دولت عنوان كرده بازسازی این منزل ها هم در بین بازسازی مربوط به زلزله صورت گیرد. ما قول دادیم تا آخر سال آنها را هم بازسازی نماییم. امیدواریم این واحدها و ۶۳۰ واحد شهری تا آخر سال یا خردادماه به اتمام برسد.
رئیس كمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: این ۲۵۰۰ خانه ای كه تولید شده در ۵۵۰ روستا به اتمام رسیده است.

1397/08/19
15:01:34
5.0 / 5
4175
تگهای خبر: تولید , دولت , ساخت , كمك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
خرید زندگی