خرید زندگی

مستثنی شدن شهردار تهران از قانون منع بكارگیری بازنشستگان در انتظار نظر مجلس

مستثنی شدن شهردار تهران از قانون منع بكارگیری بازنشستگان در انتظار نظر مجلس

خرید زندگی: استفساریه نمایندگان درباره «مستثنی كردن شهردار تهران از قانون منع بكارگیری بازنشستگان» این هفته در دستور كار دو كمیسیون تخصصی مجلس قرار دارد.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، به دنبال مخالفت مجلس با یك فوریت طرح «مستثنی كردن شهردار تهران از قانون منع بكارگیری بازنشستگان»، این طرح به صورت عادی در مجلس در حالی رسیدگی است و در همین راستا دو كمیسیون اجتماعی و شوراها در هفته جاری بررسی این طرح را در دستور كار دارند.

بر همین اساس كمیسیون اجتماعی بعنوان كمیسیون اصلی یكشنبه بعدازظهر طرح استفساریه تبصره (۱) قانون اصلاح ممنوعیت به كارگیری بازنشستگان را مورد بررسی قرار می دهد.

كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها نیز بعنوان كمیسیون فرعی بررسی طرح استفساریه تبصره یك قانون اصلاح قانون ممنوعیت به كارگیری بازنشستگان با حضور نمایندگان وزارت كشور، شورای عالی استان ها، معاونت قوانین و مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی را در دستور كار دارد.

كمیسیون های تخصصی مجلس پس از بررسی طرح ها و لوایح، گزارش خود در مورد رد یا تصویب آنها را به صحن علنی مجلس عرضه می دهند. در همین راستا پس از عرضه گزارش دو كمیسیون اجتماعی و شوراها در مورد طرح مذكور، این طرح در نوبت بررسی در صحن علنی قرار خواهد گرفت.

با توجه به اینكه در این قانون مهلت ۶۰ روزه برای كناررفتن بازنشستگان از زمان ابلاغ قانون در نظر گرفته شده، بنابراین ۲۴ آبان آخرین مهلت شهردار تهران است. بر همین مبنا تنها در صورتیكه این طرح با اولویت در مجلس بررسی و تصویب شود و در شورای نگهبان به تایید برسد و مراحل قانونی خویش را تا ۱۲ روز آینده طی كند، افشانی در بهشت ماندنی خواهد بود.
1397/08/12
13:59:48
5.0 / 5
4235
تگهای خبر: اجتماعی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
خرید زندگی