خرید زندگی
درنشست مشترك شركت ساماندهی با عضو شورای شهر مطرح شد:

دستفروشان پایبند به قانون، خدمات می گیرند

دستفروشان پایبند به قانون، خدمات می گیرند

خرید زندگی: مدیرعامل شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در نشست مشترك با رئیس كمیته شهرسازی شورای شهر پیرامون بررسی ساماندهی دستفروشی در تهران اظهار داشت: بعضی از دستفروشان با تولید سد معبر و راهبندان درپیاده روها باعث مزاحمت برای شهروندان شده وآسایش آنان را سلب می كنند كه این مورد مورد گلایه شهروندان می گردد و شهرداری با حفظ كرامت انسانی با هدف رفع مزاحمت ها و به درخواست شهروندان با دستفروشان خاطی در چارچوب قانون برخورد می كند.


به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، حمید رضا تحصیلی با اشاره به اینكه سدمعبر بوجود آمده توسط این دستفروش ها تخلف به حساب می آید، تصریح كرد: این افراد برای كسب سود باعث بر هم زدن نظم شهری و آسایش شهروندان می شوند.
وی اظهاركرد: شركت ساماندهی برای رفاه حال شهروندان و پشتیبانی از دستفروشی در چارچوب قانون با ساز و كار استاندارد محل هایی را مشخص نموده كه در اختیار دست فروشان قرار خواهد داد.
وی ادامه داد: شركت ساماندهی مشاغل شهر تهران به كلیه دستفروشانی كه با این شركت همكاری دارند و در محل های مشخص و مورد نظر فعالیت كنند خدمات ارائه می دهد؛ البته دستفروشانی كه خویش را پایبند به قانون نمی بینند نباید انتظار حمایتی از شهرداری داشته باشند.
تحصیلی با اشاره به اینكه باید مانع افزایش گستره دستفروشان در شهر تهران و حضور روز افزون رجوع آنها از حاشیه های شهر به داخل تهران شویم، افزود: در صورت ممانعت نكردن ازحضور دستفروشانی كه سبب سدمعبر در سطح شهر می شوند شاهد افزایش این پدیده بعنوان یك معضل بزرگ در سطح شهر خواهیم بود كه علاوه بر برهم زدن ظاهر شهر، سبب صدمه های اجتماعی هم در سطح شهر خواهند شد.
وی با اشاره به اینكه راه اندازی روز و شب بازارها جهت استقرار دستفروشان در دستور كار شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران قرار دارد، اضافه كرد: در این راستا مكان ها و ساعات مشخصی را برای فعالیت دستفروشان در محل های مشخص در هر منطقه در نظر گرفته ایم كه به دستفروشان مستقر در این مكانها خدمات ارائه خواهیم داد.
زهرا نژاد بهرام رئیس كمیته شهرسازی شورای شهر تهران هم در این نشست با اشاره به اینكه مشاغل قدیمی درتهران جمع آوری و مشاغل جدید در قالب دستفروشی در شهر تهران فعال شده اند، اظهار داشت: هم اكنون علاوه بر پوشاك مواد غذائی و...حتی شاهد فروش بنزین در خیابان ها هم هستیم بدین منظور شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران باید با عنایت به مصوبات قانونی در جهت ساماندهی اینگونه فعالیت ها اقداماتی انجام دهد.
عضو شورای شهر تهران با تاكید بر اینكه رفتار سلبی برای ساماندهی دستفروشان مناسب نمی باشد، اضافه كرد: به منظور ساماندهی دستفروشان باید راهكارهای متعددی همچون راه اندازی شب بازارها در نظر گرفته شود باآنكه این تنها چاره موجود نیست.
وی با اشاره به راه اندازی روز و شب بازارها در هر محله از شهر تهران، خاطرنشان كرد: در جهت ساماندهی دستفروشان می توانیم برای هر محله ماهانه یك بازار در نظر بگیریم.
نژاد بهرام افزود: در مكان هایی كه امكان حضور دستفروشان در بعضی از ساعات روز وجود ندارد می توان با تعیین زمان های مشخص امكان كسب درآمد را برای دستفروشان فراهم نمود.
رئیس كمیته شهرسازی شورای شهر تهران افزود: خواهان اجرای طرح شب بازارها به صورت پایلوت در یك منطقه از شهر تهران هستیم، با شناسایی دستفروشان و استقرار آنها در قالب روز و شب بازار می توان كنترل و نظارت آنها در شهر تهران را افزایش داد.
وی تصریح كرد: حضور دستفروشان در شب علاوه بر اشتغال زایی می تواند باعث تولید امنیت در محلات شهر تهران شود.
طبق گزارش روابط عمومی شركت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران، نژاد بهرام افزود: دستفروشی درهیچ كجای دنیا جرم وتخلف نیست بدین منظور ما هم باید با برنامه ریزی مناسب و بكارگیری راهكارهای مختلف زمینه فعالیت آنها رافراهم سازیم.1397/08/09
20:50:01
3.3 / 5
5032
تگهای خبر: اجتماعی , امنیت , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
ناشناس:
دستفروش ها باید ساماندهی بشن
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
خرید زندگی