خرید زندگی

هاشمی: تلاش می نماییم افشانی شهردار باقی بماند

هاشمی: تلاش می نماییم افشانی شهردار باقی بماند

خرید زندگی: رئیس شورای شهر تهران عنوان نمود كه شخصا كاندیدای شهرداری تهران نمی شوم و تلاش می نماییم افشانی شهردار باقی بماند.به گزارش خرید زندگی به نقل از ایسنا، محسن هاشمی ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای شهر تهران با اشاره به اینكه تا دو هفته آینده شهردار جدید انتخاب و برای دریافت حكم به وزارت كشور معرفی می شود، اظهار داشت: روند انتخاب شهردار جدید به گونه ای است كه اعضای شورای شهر در ابتدا هر كدام پنج نفر را معرفی می كنند و از این میان پنج نفری كه بالاترین رأی را داشته باشند، برنامه های خویش را در صحن علنی شورای شهر مطرح كرده و در نهایت دو نفر از این میان انتخاب شده و از بین دو نفر هم شهردار تهران انتخاب می گردد.

وی در پاسخ به این سول كه آیا خود شما هم كاندیدا هستید؟ خاطرنشان كرد: شخصا خودم را كاندید نمی كنم اما قبل از این در مورد اینكه آیا اعضای شورای شهر می توانند كاندیدا شهرداری شوند یا نه صحبت كرده و به نتیجه رسیده بودیم و حالا در جلسه هم اندیشی فردا در مورد اینكه اعضای شورا هم می توانند كاندیدای شهرداری شوند یا نه، صحبت خواهیم كرد، اما قبلا قرار بر این بود كه كسی از اعضا از شورا خارج نشود و در این مورد تصمیم گیری می نماییم.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینكه شهردار تهران برپایه قانون تا 24 آبان ماه در پست خود باقی می ماند و با جدیت به كار خود ادامه می دهد، اظهاركرد: امیدوارم فرآیند انتخاب شهردار به گونه ای باشد كه نیازی به انتخاب سرپرست نداشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا افشانی شانسی برای باقی ماندن در شهرداری دارد یا نه؟ اظهار داشت: طرحی با امضای 96 نماینده و با قید دو فوریت عنوان شد كه یك فوریت آن به تصویب رسید و حالا به صورت عادی می تواند در كمیسیون ها بررسی شود ولی با عنایت به اینكه طرح ها و لوایح زیادی در مجلس است، امیدواریم بتواند این مورد بررسی شود. همینطور در مجلس با 50 امضاء طرحی از نوبت عادی می تواند خارج شود و در صحن مجلس مطرح شود كه برخی نمایندگان این مورد را پیگیری می كنند و اگر تلاششان به نتیجه برسد، انتخاب شهردار را متوقف می نماییم.

وی اضافه كرد: تلاش می نماییم افشانی شهردار باقی بماند.1397/08/06
14:25:55
5.0 / 5
4158
تگهای خبر: شهرداری , شورای شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
خرید زندگی